Góry
Ślub na stadionie, młoda para
Wprowadził: abcslubu.pl / Magia Kadru
Podpatrzone na: abcslubu.pl / Magia Kadru

Wybieramy miejsce na zorganizowanie wesela-marzeń

W ostatnim czasie coraz większa ilość cudzoziemców podejmuje decyzję o zorganizowaniu wesela i zaślubin w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo atrakcyjny dla gości z zachodu, gdzie pomimo postępującej tendencji do wyrównywania cen, w dalszym ciągu jeszcze jest drożej jak w Polsce.
zakopane
Podpatrzone na: www.morguefile.com

Wakacje w polskich górach - co warto odwiedzić?

Wprawdzie sezon letni już w pełni, a wciąż mnóstwo osób nie zorganizowało wczasów w tym roku. Część pracujących zostawia sobie urlopy na wrzesień. Ten jesienny miesiąc staje się z biegiem lat bardzo gorący, stąd też tego typu roszada już nikogo nie zadziwi. Rezerwując noclegi właśnie na ten miesiąc, a więc po okresie letnim, możemy mieć pewność atrakcyjnych cen. A jeśli duże koszty nas nie odstraszają, to możemy jeszcze odnaleźć interesujące propozycje tego lata.
Górska wyprawa
Podpatrzone na: www.citypictures.net

Jaki sprzęt wziąć na wycieczkę

Zbliżają się słoneczne dni, a więc najlepsza pora, by wyrwać się z pracy i wyjechać na kilkudniowy urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku będą pogodne, warto więc już teraz zaplanować sobie urlop. Niestety, na parę tygodni przed terminem raczej ciężko dostać dostępne noclegi. Jednak jest świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Lub na spacerowanie po górach, z pobytami w schroniskach? O ile podoba się ci taka opcja, powinieneś teraz pójść do specjalistycznego sklepu, żeby zakupić odpowiednie akcesoria turystyczne.
Wprowadził: Siedlisko Morena

Cudze chwalicie, swojego nie znacie

Gdzie jedziesz na urlop? Do dalekich krajów? A może zachęcają cię niedaleka Słowacja, atrakcje w Niemczech? A czy zwiedziłeś już wystarczająco, turysto, swoją ojczyznę?

Tak wielu Polaków lubi jechać za granicę, nie poznając wcześniej dogłębnie, jakie są wspaniałe atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można zrobić sobie wakacje taniej i lepiej, zamiast oszczędzać na bilet lotniczy do Maroka czy Grecji. Ojczyzna może nie wyróżnia się wielkością, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są świetne i bardzo często lekceważone przez urlopowiczów.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Wprowadził: Kaylon
Podpatrzone na: Kaylon.pl

Urokliwe Podlasie - idealne miejsce na wakacje

W ciągu roku ciężko harujemy, zmagamy się z wymaganiami zwierzchników, obowiązkami w pracy. Zmagamy się z trudami życiowymi, wychowaniem maluchy, surową zimą i całą serią innych problemów. Kiedy wciąż przeciąga się koniec lata, praca i opieka nad młodymi, z którymi można wybrać się w weekend na wycieczkę do lasu, sprawia wielką przyjemność, ale w ciągu pół roku, gdzie na chodnikach zalega mnóstwo śniegu, nie działają auta, autobusy nie trzymają się rozkładu, wieje i sypie, nie jesteśmy w stanie czerpać z życia nawet części tej frajdy, która towarzyszy nam w cieplejszych porach roku.
Wprowadził: iStockphoto.com

Zajęcia na emeryturze

Kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, wiele niedobrych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy na bieżąco obserwują demografię Polski, zauważyli, że po przejściu na emeryturę powtarza się spory procent śmiertelności wśród dziadków. Jest tak dlatego, bo nierzadko emeryt przestaje widzieć sens żywota, który przez całe lata widział przeważnie w pracy.
Tatry
Wprowadził: Szift
Podpatrzone na: www.flickr.com

Wakacje, nocleg, góry – o czym musisz pamiętać?

Zima to czas, w którym ciężko nam się zmobilizować do większej aktywności. Zziębnięci, śmigamy do pracy, niechętni do wychodzenia na zewnątrz. Kiedy aura jest zła, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz doskwiera, a auto znów nie potrafi ruszyć, z ulgą mamy nadzieję na rozpoczęcie letniego sezonu.
Tatry
Wprowadził: hosiawak
Podpatrzone na: www.flickr.com

Atrakcje w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem sezonu

Dużymi krokami nadchodzi sezon, w którym będzie można w końcu zapomnieć o kłopotach związanych z zimą, opadami śniegu i ujemną temperaturą. Chociaż tak naprawdę wakacyjny sezon zacznie dopiero w czerwcu, kiedy większość uczniów kończy rok szkolny i wyjeżdża na wakacje z rodzicami, już w tym momencie można zauważyć, że dużo pracujących wyprasza parę dni wolnego albo na trochę zawiesza swoją działalność, po czym pakuje bagaże, bierze kilka niezbędnych rzeczy i trochę oszczędności, by wyruszyć gdziekolwiek – jak najdalej od hałasu miast, od własnej pracy, marudnych kontrahentów i resztek po paskudnej, miejskiej zimie.
Góry z samolotu
Podpatrzone na: en.wikipedia.org

Co wziąć na drogę?

Każdy wędrownik, który cechuje się mądrością, powinien zawsze zabierać ze sobą komplet kluczowych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się rzecz jasna dopasowywać do celu wycieczki – innego gatunku rzeczy trzeba zabierać w góry, inne na wędrówkę po plaży. Istotna jest także pora roku, a więc i klimat panujący w danym rejonie świata. Musisz koniecznie o tym wiedzieć, gdyż pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór najczęściej jest dużo chłodniej niż na nizinach.
Zdjęcie tatr
Podpatrzone na: astrojawil.pl

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.