Góry
Wprowadził: Siedlisko Morena

Cudze chwalicie, swojego nie znacie

Dokąd udajesz się na wczasy? Do tropikalnych krajów? A może zachęcają cię bliska Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy poznałeś już dobrze, turysto, Polskę?

Tak wielu Polaków lubi wyjeżdżać za granicę, nie poznając wcześniej dogłębnie, jakie są piękne atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można mieć wakacje taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet samolotowy do Francji czy Tunezji. Ojczyzna może nie cechuje się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i nierzadko lekceważone przez wczasowiczów.
Wprowadził: iStockphoto.com

Zajęcia na emeryturze

Gdy ktoś staje się emerytem, sporo niedobrych rzeczy może się pojawić. Analitycy, którzy systematycznie obserwują demografię Polski, odkryli, że po zakończeniu pracy ujawnia się spory procent śmiertelności wśród dziadków. Dzieje się tak dlatego, gdyż bardzo często człowiek na emeryturze przestaje mieć sens życia, który przez całe lata realizował przeważnie w profesji.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Wprowadził: Kaylon
Podpatrzone na: Kaylon.pl

Urokliwe Podlasie - idealne miejsce na wakacje

W ciągu roku dużo harujemy, zmagamy się z wymaganiami zwierzchników, wyzwaniami w pracy. Zmagamy się z trudami codzienności, wychowaniem dzieci, surową zimą i całą feerią pozostałych problemów. Gdy jeszcze przeciąga się koniec ciepłych dni, praca i opieka nad młodymi, z którymi można wybrać się w weekend na przechadzkę do lasu, daje wielką przyjemność, ale w czasie pół roku, gdzie na ulicach zalega śnieg, psują się auta, autobusy się spóźniają, zawiewa i sypie, nie jesteśmy w stanie czerpać z życia nawet połowy tej radości, która jest obecna w cieplejszych miesiącach.
Góry z samolotu
Podpatrzone na: en.wikipedia.org

Co wziąć na drogę?

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze zabierać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się naturalnie dobierać do kierunku wyprawy – innego gatunku sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po pustynnych nizinach. Istotna jest także pora roku, a więc i klimat panujący w zwiedzanym zakątku globu. Musisz bezwzględnie o tym pamiętać, bo pogoda może cię oszukać – w górach zazwyczaj jest gorsza pogoda niż na nizinach.
zakopane
Podpatrzone na: www.morguefile.com

Wakacje w polskich górach - co warto odwiedzić?

Wprawdzie okres urlopowy już za pasem, a wciąż dużo osób nie zorganizowało tegorocznego urlopu. Część pracowników zostawia sobie urlopy na wrzesień. Ten jesienny miesiąc staje się z upływem lat bardzo gorący, dlatego tego typu roszada już nikogo nie dziwi. Wykupując noclegi właśnie na ten miesiąc, a zatem po sezonie, możemy mieć gwarancję atrakcyjnych cen. A jeśli spore koszty nas nie odstraszają, to jesteśmy w stanie jeszcze znaleźć dobre oferty na miesiące letnie.
Górska wyprawa
Podpatrzone na: www.citypictures.net

Jaki sprzęt wziąć na wycieczkę

Niedługo ciepłe dni, a więc doskonała pora, by urwać się z pracy i skoczyć na zbawienny urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku będą pogodne, warto więc już teraz zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilka tygodni przed majem raczej ciężko odnaleźć wolne noclegi. Lecz istnieje świetne wyjście z tej sytuacji – czemu by nie pojechać pod namiot? Albo na wędrówkę po wyżynach, z pobytami w schroniskach? O ile odpowiada ci taka opcja, powinieneś teraz udać się do specjalistycznego sklepu, żeby zakupić odpowiednie akcesoria turystyczne.
Ślub na stadionie, młoda para
Wprowadził: abcslubu.pl / Magia Kadru
Podpatrzone na: abcslubu.pl / Magia Kadru

Wybieramy miejsce na zorganizowanie wesela-marzeń

W ostatnim czasie coraz większa ilość obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo pociągający dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej skłonności do wyrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej niż w Polsce.
Tatry
Wprowadził: Szift
Podpatrzone na: www.flickr.com

Wakacje, nocleg, góry – o czym musisz pamiętać?

Zima to czas, w którym nie chce nam się zebrać do większej aktywności. Zmarznięci, śmigamy między domem a pracą, zmuszając się do wychodzenia na zewnątrz. Gdy pogoda jest zła, temperatura spada poniżej zera, mróz szczypie w oczy, a auto znów nie chce ruszyć, z ulgą wypatrujemy na rozpoczęcie letniego sezonu.
Zdjęcie tatr
Podpatrzone na: astrojawil.pl

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
Tatry
Wprowadził: hosiawak
Podpatrzone na: www.flickr.com

W jaki sposób wybrać wysokiej jakości buty górskie na wyjście w góry?

Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie emocjonującej przygody. Dużo osób rezygnuje z eleganckich hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wakacji, jest wspinaczka po górach. Z jednej strony niesamowita i odkrywcza, z drugiej zaś groźna i dość trudna. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie, z pomocą przychodzi nam fachowy sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zmniejszenie opcjonalnego, a nasza przygoda z górami na pewno będzie warta zachodu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.