Ludzie
Gazeta.ie
Podpatrzone na: www.gazeta.ie

Praca zagranicą – warto szukać?

Sytuacja na rynku pracy jest ciężka i dobrze to znają nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Dobrze sporządzone CV to podstawa, jednak nie jest wystarczające. Firmy kierują swoją uwagę głównie na doświadczenie, więc to nie tylko kwestia wykształcenia jest problemem.
Lexus LS 600h L
Wprowadził: © Lexus
Podpatrzone na: © Lexus

Dowiedz się co zrobić gdy zgubisz kluczyki

Przykre sytuacje się pojawiają od czasu do czasu. Nierzadko zdarza się tak mocny pech, że aż ciężko w to dać wiarę. Ludzie zawieruszają dużo rzeczy, zwykle takie, które są małe. Analizy wskazują, że zazwyczaj zawieruszają się nam np. portmonetki, parasolki i różnego rodzaju klucze. Trzeba również brać pod rozwagę fakt, że zawieruszenie jakiegoś przedmiotu może być efektem nie pośpiechu bądź wypadku, a po prostu bezczelnej kradzieży. Jest jeden element, którego stratę możemy przeżyć najmocniej. Mowa tu o kluczykach do auta.

Warsztaty samochodowe w Małopolsce

Posiadanie własnego pojazdu kojarzone jest zazwyczaj przede wszystkim z dużą wygodą. Własne cztery kółka pozwalają nam przecież dostanie się właśnie tam, gdzie mamy ochotę, bez konieczności testowania możliwości komunikacji miejskiej. Z przykrością jednak, posiadacze krakowskich samochodów przyznają, że jest to tylko ta pozytywna strona medalu. Rzeczywiście, samochód jest ogromnym ułatwieniem, o wysokim komforcie można jednak mówić przede wszystkim wtedy, gdy co jakiś czas wymienia się części samochodowe Daewoo upewniając się, że nasze auto funkcjonuje bez zarzutu. Doświadczenia wielu kierowców potwierdzają jednak, że przeświadczenie o tym, że dla właściciela auto jest ważniejsze niż najbliżsi, to jeden z mitów, jakie od dawna już nie są prawdziwe.
rzecznicy patentowi a prawa autorskie i znaki towarowe
Wprowadził: Polmarco
Podpatrzone na: www.meble.meblopol.pl

Znaki towarowe

Rozrost techniki jest znakiem obecnych dni. Temu, że powstają dziesiątki nowych wynalazków miesięcznie, a wiele z nich wprowadza często rewolucję w ludzkim trybie życia, zawdzięczamy fakt, że możemy żyć komfortowo, bezpiecznie i wielokrotnie szybciej realizować tematy, które dawno temu wymagały o wiele więcej wysiłku. Spójrzmy wstecz, do lat pięćdziesiątych minionego wieku – fakt, że były telefony, to już stanowiło sukces, ale nasi dziadkowie wspominają, że dostęp do telefonów i tak był ograniczony, a każda większa transakcja, duże zakupy i pozostałe ważne tematy potrzebowały zwykle większości dnia lub wycieczki nawet do innego miasta. Wspominając wymianę korespondencji – cóż, nadanie maila zajmuje nam obecnie parę minut, zaś wtedy nadanie koperty wiązało się z wycieczką na pocztę, odczekaniem pewnego czasu w kolejce, a potem długim i denerwującym czekaniem na odpowiedź adresata.
Zakupy przez internet
Wprowadził: iStock
Podpatrzone na: iStock

Jak ankietować konsumentów?

Ludzie są bardzo różni - może w naszym kraju aż tak tego nie widać, choćby z tego powodu, że w końcu Polska jest krajem, gdzie zasadniczo mieszkają przede wszystkim Polacy, za wielu emigrantów z powiedzmy Syrii nie znajdziemy u nas. W jakich przypadkach jest tak, iż poznanie drugiego człowieka jest piekielnie ważne?
Wprowadził: Farbflut

często spotykane gry w sieci

Spory procent społeczeństwa posiada już dostęp do sieci i to na tyle szybki, by móc grywać w gry multiplayer. Wypisywać plusy zabawy online chyba nie muszę, prawda? Lecz gdyby ten wpis czytał laik sieciowy, napiszę: granie online to całkowicie nowe przeżycie.
CHF
Wprowadził: 1 suisse
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Spełniaj swoje pasje i zarabiaj na tym!

Każdy z nas ma własne skryte talenty. Trzeba je tylko odkopać.Czasem może to być niezmiernie trudne i dopiero po jakimś czasie okazuje się, że mamy do czegoś zdolności. Tak jest na przykład z niektórymi pisarzami, którzy dopiero na starość znaleźli w sobie miłość do literatury i są teraz poczytnymi autorami.
Wprowadził: Sport-shop.pl

Porządne buty to grunt przy aktywności fizycznej

Starsi ludzie często bez ustanku narzekają na nowe czasy. Stare czasy były dobre, a obecne, które przyniosły komputery, rozwój techniki oraz współczesne rozwiązania, są złe, ponieważ cyfryzacja zabiera wakaty ludziom, którzy dawniej musieli mieć o wiele więcej obowiązków, a do tego sądzą, że elektronika rozleniwiają i ogłupiają. W paru kwestiach należy im przyznać rację: społeczeństwo stało się trochę leniwe, coraz mniej młodych ludzi uprawia sport dla samej przyjemności. Z drugiej strony przypatrzmy się produktom, które współczesne możliwości przyniosły sportowcom i temu, na ile wygodniej, bezpieczniej i korzystniej zabierać się do takich zajęć jak futbol czy bieganie.
nauka do matury
Wprowadził: Alba Estévez G.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Szkoła mająca w ofercie zajęcia przygotowujące do matury

Znakomicie przygotowana do nauczania młodzieży kadra proponuje kursy maturalne, które są w pełni przygotowane do poziomu, który prezentują młodzi ludzie. Przyszli maturzyści żyją w nieustannym stresie, niezależnie od tego, czy są właściwie czy gorzej przygotowani. Stres przed maturą może być jednak w znacznym stopniu zniwelowany poprzez systematyczną naukę dodatkową w zaufanej oraz sprawdzonej przez wielu ludzi szkołę. Nauka w grupie daje wspaniałe efekty, które zauważalne są w niedługim czasie.
bus_ikonografika

Tanie transporty osób

Bieżąca sytuacja na naszym rynku pracy nie wygląda za ciekawie. Taki stan ciągnie się nieustannie od ładnych paru lat. Na dobrą prace nie mają co liczyć nawet młodzi ludzie po studiach. Okazuje się, że duplom magisterski nie jest już kluczem do zrobienia świetnej kariery. Z przerażeniem patrzymy na naszą smutną rzeczywistość, w której to tylko ci, którzy posiadają członków rodziny na wysokich stanowiskach, otrzymują upragnioną posadę. Jakby tego było mało, rozmaite firmy zamiast przyjmować kolejnych ludzi, doprowadzają do masowych zwolnień. Taka oszczędność to niekiedy jedyna ucieczka przed totalnym bankructwem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.