Fotografia

Hiperrealizm w malarstwie i fotografii

Hiperrealizm jest kierunkiem w malarstwie, który miał miejsce w XX wieku. Cechowała się on tym, że starał się pokazywać rzeczywistość z jak największymi szczegółami. Dokładne odwzorowaniem było tu priorytetowym czynnikiem, który był brany pod szczególną przez twórców. Termin ten pierwszy raz wypowiedziano w Stanach Zjednoczonych. Był kierowany w kierunku malarzy, którzy próbowali odtworzyć na płótnach zdjęcie.

Profesjonalna fotografia reklamowa

Nie ma dziś efektywnego marketingu bez profesjonalnej fotografii. Dobre i ciekawe zdjęcia to podstawowy wymóg, jeśli mamy zrobić folder dla biura turystycznego, czy lookbook ostatniej kolekcji mebli. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego fotografa?

Zainwestuj mądrze w obiektyw

Przypuszczalnie nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie znalazło się w polu zainteresowania fotografów. Sporo z nich przy użyciu zdjęcia potrafi z na pozór błahego, zwyczajnego przedmiotu stworzyć oryginalne dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą choć raz w roku znajduje się w polu zainteresowań niemal niejednego turysty.
zdjęcie
Wprowadził: Agata Kwiecień
Podpatrzone na: abcslubu.pl

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

Coraz częściej mamy szansę po wpisaniu w wyszukiwarkę słów, na przykład "fotograf Wrocław" natrafić na oferty fachowych fotografów, lub fotografów amatorów zachęcających na sesje zdjęciowe. Oferty służą tak udokumentowaniu kluczowej w życiu sytuacji, jak również sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w tego typu sesjach zdjęciowych? Do czego będziemy mogli ich efekty użyć?
Fotografia
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Czym jest fotografia produktów?

Wielu początkujących fotografów myśli jedynie o rozpoczęciu kariery jako fotograf ślubny. Nie jest to nietrafiony pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu profesji związane jest z walką z dużą konkurencją. Dużo łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.
Fotografia
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Dlaczego opłaca się wykonać sesję u fotografa

W dzisiejszych czasach image jest bardzo istotny. Każdego dnia jesteśmy bombardowani z każdej ze stron kolorowymi gazetami, a tam czarują nas ulepszone zdjęcia gwiazd. Zapotrzebowanie na atrakcyjny wygląd wciąż trwa i na pewno szybko się nie zmieni. Dlatego idealny fach w naszychczasach to fotograf.

Wybór lustrzanki

Czy najlepiej nabyć tani, ale nie do końca sprawny aparat analogowy czy też dobry aparat cyfrowy, lustrzankę? najbezpieczniej za każdym razem przed kupnem aparatu przeprowadzić wstępną selekcje modeli - trzeba zapoznać się bliżej ze kwestiami technicznymi odpowiedniego modelu. Aparaty bywają najróżniejsze, toteż pozyskanie dla przykładu podstawowych informacji o ich typach może pochłonąć sporo czasu. Należy przy zakupach kierować się rozsądkiem, niekoniecznie emocjami.

Salony fotograficzne

Dowolny branżowy sklep jest miejscem, do którego ludzie przychodzą nie tylko dokonać zakupu. W salonie muzycznym dożą do kontaktu nie tylko ze sprzedawcą, ale raczej pasjonatem muzyki, który pamięta wiele solówek, umie je bez pomyłki zagrać, a także podpowiedzieć w doborze instrumentu, wzmacniaczy, strun i pozostałych. W sklepie budowlanym – klient chce otrzymać nie tylko faktury i towaru, ale również fachowych porad, doświadczenia i wskazówek, które będzie mógł wykorzystać w swoich planach budowy, rekonstrukcji czy pozostałych przedsięwzięć. Dotyczy to również punktów fotograficznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.