Fotografia

Hiperrealizm w malarstwie i fotografii

Hiperrealizm jest nurtem w malarstwie, który miał miejsce w XX wieku. Cechowała się on tym, że starał się pokazywać rzeczywistość z jak największymi detalami. Dokładne odwzorowaniem było tu głównym czynnikiem, który był brany pod szczególną przez artystów. Owy termin pierwszy raz pojawił się w USA. Był skierowany w kierunku malarzy, którzy starali się odtworzyć na płótnie fotografię.

Profesjonalna fotografia reklamowa

Nie ma dziś efektywnego marketingu bez dobrej fotografii. Dobre i sugestywne fotografie to podstawowy wymóg, jeżeli mamy stworzyć ulotki dla agencji turystycznej, czy lookbook najnowszej kolekcji odzieżowej. W jaki sposób znaleźć właściwego fotografa?
Fotografia
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Dlaczego opłaca się wykonać sesję u fotografa

W naszych czasach wizerunek jest bardzo istotny. Na co dzień jesteśmy zalewani z każdej ze stron kolorowymi pisemkami, a tam czekają na nas wyretuszowane fotografie sławnych ludzi. Zapotrzebowanie na dobry look ciągle trwa oraz na pewno prędko się nie skończy. Stąd też idealny zawód w dzisiejszychczasach to fotograf.
Fotografia
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Czym jest fotografia produktów?

Wielu zaczynających karierę fotografów mówi przede wszystkim o zaczęciu kariery jako fotograf sesyjny. Nie jest to głupi pomysł, jednak zaczęcie kariery w tego typu profesji wiąże się z walką ze sporą konkurencją. Dużo prościej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Wybór lustrzanki

Czy najbezpieczniej wybrać tani, ale nie do końca prztestowany aparat analogowy czy też ceniony aparat cyfrowy, lustrzankę? najbezpieczniej za każdym razem przed kupnem aparatu przeprowadzić wstępną selekcje modeli - warto zapoznać się bliżej ze kwestiami technicznymi konkretnego modelu. Aparaty zdarzają się najróżniejsze, dlatego też pozyskanie przykładowo podstawowych informacji o ich typach może pochłonąć wiele czasu. Należy przy zakupach kierować się rozsądkiem, niekoniecznie emocjami.

Salony fotograficzne

Dowolny branżowy sklep jest punktem, do którego ludzie przychodzą nie tylko dokonać zakupu. W salonie muzycznym dożą do kontaktu nie tylko ze sprzedawcą, o ile raczej fanem muzyki, który pamięta mnóstwo solówek, potrafi je bezbłędnie zagrać, oraz doradzić w wyborze ekwipunku, wzmacniaczy, strun i pozostałych. W sklepie z materiałami budowlanymi – klient chce otrzymać nie tylko faktury i zakupów, ale także specjalistycznych porad, doświadczenia i wsparcia, które może wykorzystać w swoich projektach budowy, remontów czy innych prac. Dotyczy to także salonów fotograficznych.
zdjęcie
Wprowadził: Agata Kwiecień
Podpatrzone na: abcslubu.pl

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

Często ostatnio mamy szansę po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy, np. "fotograf Wrocław" spotkać ogłoszenia fachowych fotografów, a nawet fotografów amatorów proponujących sesje fotograficzne. 0głoszenia służą tak udokumentowaniu kluczowej w życiu sytuacji, jak i sesji "bez powodu". Kto bierze udział w takich projektach? Do czego możemy ich efekty użyć?

Zainwestuj mądrze w obiektyw

Prawdopodobnie nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie zostało ujęte przez fotografa. Sporo z nich za pomocą fotografii potrafi z na pozór pospolitego, zwyczajnego przedmiotu uczynić prawdziwe dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą choć raz w roku mieści się w polu zamiłowań niemal każdego urlopowicza.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.