Mapy
autostrada
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu

Szukanie usługi przez internet

Internetowy lokalizator Zumi działa w Polsce już blisko 5 lat, jednak pomimo mijającego czasu nie traci zaufania internautów i wciąż jest jednym z najczęściej używanych witryn umożliwiających wyszukiwanie i określanie położenia różnych obiektów.
Villa Mare
Podpatrzone na: villamare.com.pl

Jak wybrać miejsce na wakacje?

W jaki sposób wyszukać doskonały hotel czy dom, w sytuacji gdy jedziemy na urlop? Przed takim dylematem stoją osoby wyjeżdżające choćby nad morze. Co powinniśmy sprawdzać? Gdy idzie o hotele i pensjonaty najczęściej nie ma problemu – są stawiane praktycznie na samej plaży, lecz gdy idzie o prywatne apartamenty Kołobrzeg może nas zaskoczyć ich lokalizacją, więc sprawdzajmy to uważnie.
Góry z samolotu
Podpatrzone na: en.wikipedia.org

Co wziąć na drogę?

Każdy wędrownik, który cechuje się mądrością, powinien zawsze zabierać ze sobą komplet kluczowych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się rzecz jasna dopasowywać do celu wycieczki – innego gatunku rzeczy trzeba zabierać w góry, inne na wędrówkę po plaży. Istotna jest także pora roku, a więc i klimat panujący w danym rejonie świata. Musisz koniecznie o tym wiedzieć, gdyż pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór najczęściej jest dużo chłodniej niż na nizinach.
Piękne góry

Jak wybrać porządne buty?

Jeżeli naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń musimy mieć dobrze dopasowany sprzęt, który zagwarantuje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.
działka
Wprowadził: Ernest Delaville
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym jest geodezja?

Geodezja jest dyscypliną, która zajmuje się takimi zagadnieniami jak na przykład ustalanie wielkości a także kształtu Ziemi. Do tego należy dodać takie zadania jak ustalanie położenia punktów, które są na jej płaszczyźnie. Przeprowadzanie dokładnych pomiarów jest jednym z obowiązków specjalisty geodety. Owocem jego prac są potem wszelkie opracowania graficzne w formie znanych nam bardzo dobrze map lub profili.
Wprowadził: Harman-Becker

Czy GPS jest dziś ważnym sprzętem w Twoim samochodzie?

Nie da się zamaskować faktu, że każdy z nas uwielbia jechać samochodem. Kiedy zasiadamy za sterami osobistego auta często czujemy się pod żadnym pozorem nieograniczeni. Suwerenne decydowanie na temat wyselekcjonowania przez nas drogi jest powodem do radości.
Zdjęcie tatr
Podpatrzone na: astrojawil.pl

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.