Finanse
Księgowość
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Audyt odpowiedzią na kryzys?

Zarządzanie biznesem to ciężka praca. Wie o tym każdy szef. Trzeba analizować każdy aspekt funkcjonowania, począwszy od działu kadr, po rachunkowość. A na dodatek nad Wisłę nadciąga dekoniunktura, więc przedsiębiorstwa, które pragną stać solidnie na rynku, muszą zracjonalizować swoje finanse.
Wprowadził: pfala

Myśl o bezpiecznej przyszłości

Człowiek, który ceni sobie przyszłość swoich bliskich powinien pomyśleć o zakupie polisy lub
rozważyć opcje jaką jest prywatne ubezpieczenie.
Planując naszą przyszłość nie jesteśmy w stanie określić ogromnej liczby zagrożeń, możemy za to dołożyć starań i zadbać o to, by w ciężkiej sytuacji nie pozostać bez pomocy i niezbędnych środków finansowych.
pomysł

Wszystko co chcesz poczytać na temat finansowania społecznościowego. Krótka charakterystyka

Finansowanie społecznościowe to coraz częstsza metoda na opłacenie kreatywnego pomysłu lub nawet start z działalnością. Reguła działania jest prosta – trzeba zaprezentować swój projekt i obiecać drobne upominki za finansowe wsparcie. Jeśli osiągnie się ustalony cel, otrzymuje się całą zebraną sumę uszczuploną o drobną prowizję. Jeśli to się jednak nie uda, dotacje są zwracane fundatorom. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy zdjęć, komiksy, kolekcje odzieżowe lub grę komputerową. Najważniejszy jest ciekawy pomysł, który musi spodobać się większej ilości osób.
Księgowość
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Rozliczanie kadr i płac w 2012

Prowadząc swoją firmę należy zwracać baczną uwagę na ogromną ilość kwestii. W wypadku, gdy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie dobrze powinniśmy pilnować punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszystkie rachunki i koszty, w odpowiednim czasie i bez błędów wyliczać podatki – jest tego mnóstwo.
falgi
Wprowadził: Pawel Kabanski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

UE i jej narzędzia finansowe

Unia Europejska dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że cenne wyróżnienie przekazano niesprawiedliwie. Takie zastrzeżenia są mocno błędne, bo o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej mówi fakt, że nasz obszar generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych państw Bałkan, jednakże one do UE nie należą).
Flaga Unii Europejskiej

Informacje dla samorządów

Wspólnota europejska otrzymała w tym roku pokojową nagrodę Nobla. Pojawiły się głosy, że cenne wyróżnienie przekazano niezasłużenie. Takie zastrzeżenia są zdecydowanie nietrafione, ponieważ o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz kontynent właściwie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do wspólnoty nie należą).
Inwestycje, nieruchomości
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Obligacje skarbowe dobrym sposobem na pomnożenie gotówki

Bardzo często słyszy się o oszustwach {jakich|których] dokonują firmy zajmujące się inwestowaniem pieniędzy. Różnego typu parabanki nie posiadające żadnych zabezpieczeń finansowych, dziwaczne firmy, które obiecują niebotyczne zyski – to wszystko powinno wzbudzać nasze podejrzenia i niepokój i nakłaniać do porządnego sprawdzenia co kryje się za obietnicami ogromnych zysków.
Księgowość, finanse
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu

Szczególnie istotne w przedsiębiorstwie ewidencja wyposażenia oraz inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania firmy bardzo ważne jest to, jaki wpływ może mieć pewien proces na stan środków finansowych firmy. Zależnie od wymagań firmy ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje dużo różnych metod na policzenie danych kwot oraz wyliczanie finalnego oraz zakazanego do przekroczenia limitu budżetu. Od kierownictwa firmy zależne jest to, metoda zostanie wprowadzona w życie.
podatki
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu

Fuzja spółek a sprawozdanie finansowe

We współczesnej gospodarce rynkowej, odznaczającej się mnogością rywalizujących ze sobą firm ,a także licznymi zależnościami między elementami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi firmom utrzymanie udziału w rynku.
praca
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu

Księgowość poza firmą

Jakiś czas temu księgowy w firmie był niezastąpiony niemal od pierwszego dnia. Współcześnie coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.