Segregacja

Segregacja śmieci- zasady

Ludzi na naszej planecie przybywa, a wspólnie z nimi rośnie liczba zużywanych rzeczy. Odpady stanowią składnik coraz większej ilości śmietnisk, z którymi sobie coraz słabiej radzimy. Brakuje na nie miejsca, a ich działanie szkodzi naturze. Skutkiem tego zaczęto wdrażać politykę segregacji odpadków, natomiast specjalistyczne pojemniki na odpady na długo zagościły w większych oraz mniejszych miejscowościach naszego państwa. Na czym polega segregacja odpadów.
kontenery na śmieci na posesji
Wprowadził: DaveBleasdale
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co można robić ze śmieciami - wywóz i likwidacja

W każdym domu codziennie wytwarza się dużą ilość różnego rodzaju śmieci. Można to zaobserwować na podstawie częstotliwości wyrzucania worków ze śmieciami z mieszkania. Widoczne jest, że w większości domów w ostatnich latach śmieci tych produkuje się coraz więcej. Bierze się to w dużym stopniu ze skłonności do oferowania wielu produktów w zbędnych opakowaniach z tworzyw sztucznych.
pojemniki na śmieci
Wprowadził: m.a.r.c.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kosze na odpady, kosze na odpady segregowane

Od jakiegoś czasu segregacja odpadów jest obowiązkowe. Najlepiej przeprowadzić to już w domu kupując specjalny kubeł z trzema różnokolorowymi przegródkami. Prościej będzie je przesypać do kontenerów na zewnątrz. Pojemniki na odpady segregowane pod blokiem posiadają trzy barwy: żółty na butelki plastikowe, tworzywa sztuczne i metal, zielony na szkło i niebieski na papier. Rozbicie to ułatwia sortowanie, trudno się pomylić.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.