Opony zimowe
zima

Ogumienie samochodowe

Nadchodzą śnieżne dni, zatem należy przygotować swój samochód na utrudnione warunki na polskich drogach. Opony zimowe to niezbędna rzecz, zwłaszcza jeśli mieszkasz w południowych rejonach ojczyzny, w których burze śnieżne zazwyczaj mocno przeszkadzają w prawidłowym ruchu samochodowym. Nie czarujmy się: w sezonie zimowym cały czas na naszych jezdniach zdarzają się kolizje. Najgorsze z nich powodują ofiary śmiertelne.
Opony samochodowe
Podpatrzone na: www.interopony.pl

Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Stopniowo nadchodzi moment, gdy powinno się opony letnie wymienić na opony zimowe. Ich wymiana jest nieco niewygodnym procesem. Niemniej jednak można zaopatrzyć się w opony całoroczne i mieć z głowy wymianę. Na nieszczęście na niesuchym podłożu mają słabą przyczepność. Nie gwarantują one takiej pewności jak opony specjalistyczne. W istocie jest to tańsze rozwiązanie, ale nie warto oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.
Wprowadził: KURSANT

Jakie opony zimowe wybrać?

Niełatwo zobaczyć w wyobraźni jazdę autem zimową porą bez odpowiednich opon. Mimo wszystko niektórzy uważają, że opony całoroczne są wystarczające. Czy faktycznie można uznać to za pewnik?
Samochód, opony
Wprowadził: iStock
Podpatrzone na: iStock

Dlaczego warto kupić profesjonalne opony zimowe

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z kierowaniem samochodem w złych warunkach pogodowych wie, że bezpieczna jazda w takich warunkach, bez odpowiedniego sprzętu jest praktycznie niemożliwa. Styczeń jest okresem bardzo newralgicznym pod tym względem, jednak jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i sprawności naszego samochodu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.