Wakacje
flaga wielkiej brytanii

Emigracja? Polska specjalność

Mówi się, że Polacy są w każdym zakątku świata, znaczy się, w które miejsce nie pojedziemy tam słychać nasz język. Czy to przebywamy na wakacjach w Chorwacji, Bułgarii i Włoszech, albo nawet gdzieś dalej, z łatwością możemy spotkać Polaka.
Tatry
Wprowadził: hosiawak
Podpatrzone na: www.flickr.com

Atrakcje w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem sezonu

Wielkimi krokami zbliża się sezon, w jakim będzie dało się w końcu zapomnieć o kłopotach wiążących się z zimą, ze śniegiem i niską temperaturą. Chociaż tak naprawdę wakacyjny sezon zaczyna się dopiero w czerwcu, gdy większość uczniów kończy rok szkolny i wyjeżdża na wypoczynek z mamą i tatą, już teraz da się zauważyć, że dużo pracujących wyprasza parę dni urlopu albo na jakiś czas zawiesza własną firmę, następnie pakuje bagaże, zabiera kilka niezbędnych przedmiotów i trochę zaskórniaków, aby wyruszyć dokądkolwiek – możliwie daleko od zgiełku miasta, od własnej pracy, niezadowolonych kontrahentów i pozostałości po brudnej, miejskiej zimie.
indie, egzotyczne
Podpatrzone na: http://www.eccotravel.eu/

Trochę egzotyki na wakacje

Z roku na rok, w czasie wakacji szukamy coraz bardziej dalekich i ciekawych kierunków podróży. Naturalnie, Egipt czy Turcja ciągle cieszą się popularnością, ale zdecydowanie atrakcyjniejsze stają się na przykład wycieczki do Chin. Zazwyczaj dalekie podróże obmyślamy ze sporym wyprzedzeniem, ale zaczynamy powoli także spontanicznie ruszać na wakacyjne wyprawy.
Morze
Wprowadził: Justin De La Ornellas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Gdzie latamy na wakacje w super cenie?

W okresie letnim każde biuro podróży oferuje wczasy last minute. To świetna oferta - pozwala zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a w bonusie ta nutka niepewności - bo przecież może się wydarzyć tak, że doskonała dla nas oferta pojawi się w przeciągu jednego wieczoru, a za parę godzin będziemy wyjeżdżać na wczasy.
Wprowadził: Siedlisko Morena

Cudze chwalicie, swojego nie znacie

Dokąd udajesz się na wczasy? Do tropikalnych krajów? A może zachęcają cię bliska Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy poznałeś już dobrze, turysto, Polskę?

Tak wielu Polaków lubi wyjeżdżać za granicę, nie poznając wcześniej dogłębnie, jakie są piękne atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można mieć wakacje taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet samolotowy do Francji czy Tunezji. Ojczyzna może nie cechuje się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i nierzadko lekceważone przez wczasowiczów.
Wprowadził: iStockphoto.com

Zajęcia na emeryturze

Gdy ktoś staje się emerytem, sporo niedobrych rzeczy może się pojawić. Analitycy, którzy systematycznie obserwują demografię Polski, odkryli, że po zakończeniu pracy ujawnia się spory procent śmiertelności wśród dziadków. Dzieje się tak dlatego, gdyż bardzo często człowiek na emeryturze przestaje mieć sens życia, który przez całe lata realizował przeważnie w profesji.

Do jakiego kraju wybrać się na wakacje w tym roku?

Praca w okresie wiosenno- letnim to istna męka. Jak możemy się skoncentrować na codziennych obowiązkach, gdy za oknem króluje tak piękna aura? Ale gdy tylko wyłapiemy możliwość, odrywamy się od naszych spraw i marzymy o urlopie w tym roku. Wielu ludzi ma schowane w głębokiej szufladzie radosne ulotki agencji turystycznych i gdy nikt nas nie widzi, z zapałem je wertujemy, wyszukując atrakcyjnych propozycji na wczasy.
Kraków

Wczasy w mieście pełnym zabytków

Poszukując miejsca do spędzenia wakacji, Polacy zwykle wolą niewielkie miejscowości wypoczynkowe, głównie nad morzem i w górach. Takie kurorty właściwie w całości utrzymują się z turystyki – wytwarzania i handlu pamiątkami, pracy w restauracjach i hotelach.
indie, egzotyczne
Podpatrzone na: http://www.eccotravel.eu/

Dlaczego lubimy egzotyczne rejony?

Czas letni nadchodzi dużymi krokami. Na upragnione wczasy czekamy okrągły rok. To nasza zasłużona premia za sumienną pracę. Rozmyślamy o beztroskich dniach na słonecznej plaży, w pobliżu wysokich palm. Już od tygodni wertujemy foldery agencji turystycznych i planujemy nasze wczasy marzeń. Tak się zwykle składa, że są to egzotyczne wycieczki. Co nas tak bardzo kusi w tych dalekich krajach? Dlaczego większość rodaków chciałoby spędzić wakacje w Indiach, Maroku, czy Tajlandii?
Wprowadził: OknoPlus

Wynajmij mieszkanie na wakacje!

Mnóstwo ludzi myśli nad tym co zrobić z domem, kiedy wybywamy na dłuższy czas, szczególnie w okresie letnich miesięcy. Zazwyczaj jeśli nie ma nas przez dwa tygodnie lub miesiąc prosimy o objęcie pieczy nad mieszkaniem kogoś bliskiego, albo sąsiadów. Chcemy aby ktoś co kilka dni zajrzał do mieszkania, nawodnił kwiaty i przewietrzył pokoje, no i naturalnie skontrolował, czy wszystko w porządku.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.