wiadomości kulturalne

Nordic walking – nowoczesny sport nie tylko dla starszych

nordic walking
Wprowadził: Nordwalk
Podpatrzone na: Nordwalk

Nordic walking – nowoczesny sport nie tylko dla starszych

Wraz z coraz szerszym otwieraniem się na świat przyjmujemy kolejne tradycje i zwyczaje. Często do naszego kraju trafiają sporty, które w innych krajach rozkwitły już lata temu. Sportem niezwykle popularnym ostatnimi laty w Polsce stał się nordic walking.

Nowy wymiar literatury

XX wiek kojarzy mi się z ogromnym postępem technicznym naszej cywilizacji. Technika tak mocno zmieniła nasze życie, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bo kto wyobraża sobie obecnie życie bez radia i telewizji? A co by było gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny jednak nie zwalnia lecz cały czas przyspiesza. XXI wiek to era komputerów i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być książki elektroniczne czyli ebooki.

Którą gitarę wybrać na pierwsze lekcje?

Sporo młodych osób decyduje się zacząć swoją przygodę z gitarą, mając niewielkie pojęcie o tym, którą gitarę kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie instrumentu. Odpowiedź na zadane pytanie to po prostu podstawa, nie jest to jednak sprawa banalna. Bardzo często zależy to po prostu od pieniędzy, jakie chcemy przeznaczyć na pierwszy instrument.
Wprowadził: Ovation

Jaka gitara na początek będzie najlepsza?

Sporo młodych ludzi decyduje się zacząć swą przygodę z gitarą, mając nikłe pojęcie o tym, jaką gitarę wybrać i na na czym się skupić przy zakupie instrumentu.
Odpowiedź na to pytanie to po prostu podstawa, nie jest to jednak sprawa lekka. Bardzo często zależy to po prostu od funduszy, jakie chcemy przeznaczyć na nasz instrument.
podatki
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu

Księgarnia internetowa i jej możliwości

Nie jest tajemnicą to, że obecnie w Internecie można znaleźć niemal wszystko|istnieje możliwość odnalezienia niemal wszystkiego. Podobnie wygląda to wśród pozycji książkowych oraz dużych możliwości artykułów papierniczych, które proponuje księgarnia internetowa.
pomysł

Wszystko co chcesz poczytać na temat finansowania społecznościowego. Krótka charakterystyka

Finansowanie społecznościowe to coraz częstsza metoda na opłacenie kreatywnego pomysłu lub nawet start z działalnością. Reguła działania jest prosta – trzeba zaprezentować swój projekt i obiecać drobne upominki za finansowe wsparcie. Jeśli osiągnie się ustalony cel, otrzymuje się całą zebraną sumę uszczuploną o drobną prowizję. Jeśli to się jednak nie uda, dotacje są zwracane fundatorom. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy zdjęć, komiksy, kolekcje odzieżowe lub grę komputerową. Najważniejszy jest ciekawy pomysł, który musi spodobać się większej ilości osób.

Hiperrealizm w malarstwie i fotografii

Hiperrealizm jest nurtem w malarstwie, który został zapoczątkowany w 20-tym wieku. Cechowała się on tym, że próbował pokazywać rzeczywistość z jak największymi szczegółami. Odwzorowanie było tu głównym czynnikiem, który był brany pod uwagę przez malarzy. Owy termin pierwszy raz pojawił się w USA. Był kierowany do artystów, którzy próbowali odtworzyć na płótnie fotografię.
Muzykanci, zespół muzyczny
Wprowadził: tanyaboza
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Doskonała składanka kawałków muzycznych ze świata

Muzyka świata jest elementem, który czasami ciężko ująć w konkretne ramy i opisać z wykorzystaniem definicji. Bez wątpienia jest ona istotnym składnikiem ludzkiego życia, pozwala bowiem na wyrażanie uczuć, jak również na odpoczynek i wyciszenie oraz wprawianie się w dużo innych nastrojów. W większości przypadków muzyka z określonego państwa czy regionu ma charakterystyczne elementy wspólne.
Modne kolory garsonek

Pora na odświeżenie garderoby!

Każda kobieta uwielbia sprawiać sobie nowe ciuchy. Niezależnie od tego czego akurat potrzebujemy czy chcemy, każda drobnostka daje radość. W szczególności teraz można zaszaleć dlatego, że w sklepach letnie wyprzedaże. Jeśli konieczne są nam płaszcze damskie to teraz sklepy będą dla nas prawdziwym rajem. Sezon promocji to najlepszy czas do zakupów.
sport
Wprowadził: Materiały prasowe
Podpatrzone na: Sport-shop.pl

Na jakie czynniki zwrócić uwagę tworząc plan treningowy?

Osoba, która kiedykolwiek uprawiała kulturystykę zdaje sobie sprawę, że optymalny plan treningowy to absolutna podstawa. Określenie celów treningu, oraz wybór optymalnych ćwiczeń, ich konfiguracji i intensywności pozwala na zoptymalizowanie efektów treningu oraz umożliwia dokonanie oceny postępów.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.