ze świata motoryzacji
Wprowadził: KURSANT

Jakie opony zimowe wybrać?

Niełatwo wyobrazić sobie podróż samochodem zimą bez właściwych opon. Jednak niektórzy twierdzą, że opony całoroczne sprawdzają się zimą. Czy faktycznie można uznać to za prawdę?
Wypożyczalnia aut, wynajem samochodu ceny
Podpatrzone na: http://www.prorent.com.pl/

Kiedy warto wynająć auto?

Koszty używania własnego pojazdu nieustannie rosną – dużo ludzi wybiera korzystanie z MPK. Lecz są takie chwile, gdy pojazd jest niezbędny. Czasami podróż samochodem to najbardziej opłacalna rzecz w czasie wczasów. Jeśli ma się własny środek transportu, można zwiedzić więcej, nie czując presji czasu. Własny samochód jest przydatny również, gdy zmienia się miejsce zamieszkania. Ciężko przewozić meble i wszystkie zebrane przez lata rzeczy komunikacją miejską. Innym przykładem przypadku, kiedy wypożyczalnia samochodów okazuje się najważniejszym miejscem do odwiedzenia, jest posiadanie w mieszkaniu osoby chorej, która powinna być przewożona pojazdem. Wynajmowanie za każdym razem taxi może być zwyczajnie zbyt kosztowne. Podobna potrzeba wydzierżawienia pojazdu pojawia się, gdy żonie nadchodzi termin rodzenia – ciężarną kobietę trzeba bezzwłocznie zawieźć do szpitala, a karetka zazwyczaj dociera zbyt długo.
volkswagen serwis
Wprowadził: Volkswagen

Gustowne wozy osobowe oraz dostawcze przystępne dla każdego

Ludzie od zarania dziejów przemieszczali się. Epokowym krokiem nowoczesności przewozu ludzi oraz artykułów było odkrycie koła. Koło zupełnie zrewolucjonizowało transport i stało się bazą współczesnych nadzwyczaj nowoczesnych samochodów.
Opony samochodowe
Podpatrzone na: www.interopony.pl

Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Pomału zbliża się czas, kiedy trzeba opony letnie zmienić na opony zimowe. Ich wymiana jest dość niekomfortowym procesem. Niemniej jednak można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Niestety na niesuchym podłożu mają kiepską przyczepność. Nie oferują one takiej pewności jak opony specjalistyczne. W istocie jest to mniej kosztowne rozwiązanie, ale nie trzeba oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie jednakowoż nas samych jak i naszych bliskich.

Jak kierowcy odnoszą się do krakowskich serwisów samochodowych?

Posiadanie swojego auta kojarzone jest zazwyczaj przede wszystkim ze sporą dozą wygody. Swoje własne cztery kółka pozwalają nam przecież dostanie się właśnie tam, gdzie chcemy, bez przymusu wykorzystywania wątpliwej jakości komunikacji miejskiej. Niestety, właściciele krakowskich samochodów mówią, że jest to jedynie jedna strona posiadania samochodu.
Wprowadził: HONDA

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawiczek na motocykl?

Jednym z najważniejszych elementów niezbędnych przy posiadaniu i prowadzeniu motocyklu jest odzież. To wyłącznie dzięki starannie dopasowanym elementom ubrania motocyklista ma ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a co najważniejsze przed tragicznymi skutkami ewentualnej kolizji. Z tego powodu przykładowo kaski na motocykl, będące najważniejszą częścią ubrania kierowcy motocykla, stanowią element regulowany przez specjalne zapisy. Typ i dokładne parametry tego kasku ustalają konkretne normy. Zaniedbywanie tych zasad grozi z kolei karą pieniężną. Bardzo ważnym elementem odzieży są także rękawice motocyklowe. Mają za zadanie chronić dłonie, które bardziej niż inne części ciała są narażone na wpływ warunków zewnętrznych podczas jazdy.
Samochód
Wprowadził: Ford

Auto-części do aut Ford

Wprowadził: Ford

Auto-części do aut Ford

Czy wyobrażamy sobie nasze życie bez auta? To nierealne! Od kiedy ten cudowny wynalazek zyskał popularność, bezustannie jest pomocny w codziennej egzystencji. Samochodem podróżujemy do pracy, czy szkoły. Potrafimy podróżować w najdalsze zakątki. Powołano do życia mnóstwo fabryk, które produkują samochody. Są to potężne firmy, które zatrudniają wielu pracowników. Samochodowy biznes rozkwita. Każda marka stara się wyprzedzić inne i wykorzystuje nowości technologiczne, które mogą umilić nam egzystencję.
olej antykorozyjny

Jak chronić auto przed rdzą? O jakich kwestiach zwłaszcza powinniśmy pamiętać?

Rdza jest faktycznie sporym utrudnieniem dla każdego właściciela pojazdu, lecz nie atakuje tylko nadwozia starych samochodów, lecz wielu zupełnie nowych. W poszczególnych modelach pierwsze zaczątki korozji pojawiają się już po dwóch latach. Tego rodzaju dosyć skrajne przypadki są spowodowane niezbyt dobrym zabezpieczeniem samochodu, czyli korzystania z nieskutecznych zabezpieczeń lub zbyt małą ich ilością. To jednak nie nie jedyny problem.
Wprowadził: Ford

Części samochodowe do Forda

Osoby, które mają własne samochody nie muszą się doskonale znać na częściach. Jeżeli coś się w nich popsuje wystarczy zawieźć samochód do warsztatu. Tam w warsztacie Forda zostaną wymienione wszystkie nieprawidłowo działające, czy zużyte części. To niezmiernie istotne, ponieważ od tego jest uwarunkowane sprawne jak i bezpieczne użytkowanie samochodu.
samochody amerykańskie - części
Wprowadził: normcar
Podpatrzone na: http://www.normcar.pl/

Auta amerykańskie

Wybór samochodu uzależniony jest od bardzo wielu czynników. W celu jego uproszczenia powstają różnorodne listy marek oraz modeli, tworzone na podstawie różnorodnych kryteriów. Jednym z podstawowych kryteriów jest bezpieczeństwo, które każdy pojazd powinien gwarantować w jak największym stopniu. Na tę cechę w szczególności zwracają uwagę klienci planujący korzystać z samochodu wspólnie z rodziną, a w szczególności ci mający małe dzieci.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.