ze świata motoryzacji
samochód z dużym bagażem
Wprowadził: Gavin Anderson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dla każdego kierowcy ogromnie ważny jest stan jego auta – warto o to zadbać

Współcześnie znaczna większa część ludzi korzysta z pojazdów osobowych. Jest to niezwykłe ułatwienie, dzięki któremu każdego dnia możemy zdecydowanie sprawniej funkcjonować. Ważne jest zatem, żeby sprzęt działał poprawnie i zadowalał nasze potrzeby. Nie dziwi wówczas fakt, iż każdy kierowca oddaje sporo czasu, żeby jego pojazd ładnie się prezentował i dobrze działał.
Samochód osobowy
Wprowadził: order_242
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Parę informacji o pojazdach marki Fiat

Po krajowych miejscowościach porusza się duża liczba samochodów , które zrobione zostały przez włoski koncern Fiat. Koncern ten produkuje nie tylko samochody osobowe, ale też samochody którymi dostarczany jest towar do sklepów.
olej antykorozyjny

Jak chronić auto przed rdzą? O jakich kwestiach zwłaszcza powinniśmy pamiętać?

Rdza jest faktycznie sporym problemem dla każdego właściciela auta, lecz nie atakuje tylko nadwozia starych pojazdów, ale wielu całkowicie nowych. W poszczególnych rodzajach pierwsze zaczątki korozji są widoczne już po dwóch latach. Takie dość skrajne przypadki są spowodowane niezbyt dobrym zabezpieczeniem auta, czyli używaniem nieskutecznych zabezpieczeń lub zbyt małą ich ilością. To jednak nie nie jedyny problem.
stacja benznynowa
Wprowadził: Tobias Scheck
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym są w rzeczywistości stacje paliw. Niby każdy z nas wie, ale czy tak jest? Czy wiemy wystarczająco wiele na ich temat?

Jeżeli kogokolwiek spytamy o stację benzynową, to w pierwszej kolejności będzie jasne, o co chodzi, bo każdy z nas wie co to za miejsce. Jednak, czy wiesz dokładnie czym jest to miejsce i jak wygląda jego historia? Wspomniane miejsce odnosząc się do definicji to nic innego jak punkt sprzedaży paliw płynnych, czyli benzyn, oleju napędowego i gazu płynnego. Paliwo wlewamy dzięki dystrybutorom paliw. Na stacji co więcej można dostać pozostałe potrzebne rzeczy, jak płyny chłodzące i środki czyszczące.
eksploatacja samochodu
Wprowadził: Nikita Novozhilov
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Funkcja pojazdu we współczesnym świecie

Kupujemy samochody z różnych przyczyn, ale przede wszystkim z powodu wygody. Gdy mieszkamy poza miastem wówczas kupno samochodu jest nieodzownością. W w dużych miejscowościach sprawa ma się odmiennie. Obywatel nawet przeciętnej wielkości miasta posiada wybór, może korzystać z prywatnego pojazdu jak też z transportu publicznego - w zależności od warunków.
Opony
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu

Jeśli planujemy nabycie nowiutkiego ogumienia dla naszego samochodu, pożądane byłoby uprzednio sprawdzić test opon letnich.

Obecnie można dostrzec przyrost sprzedaży aut nowych i używanych. Jeszcze więcej ludzi posiada prawo jazdy i jeszcze wcześniej, niż w latach przeszłych, decyduje się na kupno swojego początkowego samochodu. Bez wątpienia kupując samochód należy poddać próbie wiele rzeczy. Do jednych z najistotniejszych elementów przynależy naturalnie dobre i odpowiednio dopasowane ogumienie.
wycieraczki

Jak prawidłowo dbać o nasz samochód?

Wszyscy użytkownicy samochodów życzą sobie, żeby ich auta pracowały bez usterek i żeby nie trzeba było co chwilę czegoś reperować lub wymieniać. Auto to rzecz, jaka na ogół jest dość mocno eksploatowana i niestety trzeba mieć na uwadze fakt, że nie uda nam się tak naprawdę tego typu napraw uniknąć zupełnie. Istnieje jednak kilka rad, które pozwolą nam użytkować auto długo i bezproblemowo. Niezwykle istotne są na pewno regularne przeglądy stanu pojazdu.
Wprowadził: Harman-Becker

Czy GPS jest dziś ważnym sprzętem w Twoim samochodzie?

Nie da się ukryć faktu, że każdy z nas uwielbia podróżować samochodem. Kiedy zasiadamy za sterami prywatnego auta wielokrotnie czujemy się w pełni nieskrępowani. Suwerenne decydowanie na temat wybrania przez nas drogi jest powodem do radości.
opona
Podpatrzone na: www.interopony.pl

Kupno opon. Sprawdzone modele opon

Kupno rozlicznych elementów do auta to nieraz prawdziwe wyzwanie. Podejmowanie wielu mniej bądź też bardziej ważnych decyzji co do kwestii motoryzacyjnych zajmuje w dzisiejszych czasach cenny czas. Dla wielu jest to na dodatek dosyć stresująca sytuacja, dlatego czyni również nieraz kłopoty dla początkujących kierowców.
bieżnik w oponie
Wprowadził: Highways Agency
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rodzaje i wykorzystanie opon

Opony to bardzo ważny element każdego pojazdu. Jako jego część podstawowa spełniają funkcję szczególną i muszą spełniać dużo warunków. Najbardziej istotne jest, by opony były gwarancją bezpieczeństwa. W większości przypadków bowiem to od ich sprawności uzależnione jest bezpieczeństwo osób korzystających z pojazdu. Większości osób opony przywodzą na myśl od razu auta. Są one jednak używane do znacznie większej ilości urządzeń. Przykładem mogą być między innymi maszyny rolnicze. Na uwagę zasługuje to, jak wielkie są opony stosowane przykładowo w ciągnikach i jak solidne sprawiają wrażenie. Faktycznie, im większy ciężar maszyny, tym opony powinny być trwalsze. Jest to bardzo ważne w przypadku wielkich ciężarówek i samochodów dostawczych, które transportują niejednokrotnie ogromne ładunki. Opony ciężarowe powinny więc być przygotowane to tak wielkiego obciążenia, tym bardziej że w przypadku takiego samochodu ewentualny wypadek może być tragiczny w skutkach.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.