Konsole do gier- czy zezwolić grać dzieciom?

Jeszcze kilka lat temu dzieci po szkole rzucały plecaki w kąt i leciały na podwórko. Do domu trzeba ich było przyprowadzać na siłę. To przecież poza nim działy się najlepsze historie. Można było zbudować dom na drzewie lub pograć w podchody. Chłopaki godzinami grali w piłkę, a dziewczynki bawiły się w piaskownicy. Dzieci dosłownie błagały opiekunów o jeszcze jedną godzinkę zabawy.
Zabawa na śniegu
Wprowadził: Bird&Co Sp. z.o.o.
Podpatrzone na: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednak przeminęły. Umysłem dzieciaków zawładnął komputer.

To dobry moment, żeby dowiedzieć się więcej danych na ten temat - niezbędne jest tylko oryginalne źródło, które przybliży potrzebne informacje.

To właśnie przed nim spędzają cały swój czas po szkole. Siedzą cały dzień przy biurku, podczas gdy za oknem taka cudowna pogoda. To kolejna z przyczyn problemów z kręgosłupem, a także nadwagi wśród uczniów. Brak ruchu i świeżego powietrza niekorzystnie wpływa na ich zdrowie. Dzieci są niemrawe i marudne. Niełatwo jednakże je odciąć od ukochanych rozrywek. Czy jest na to jakiś magiczny sposób?

W wolnej chwili

Gry planszowe rozrywką dla rodziny

Gra planszowa - Warhammer
Podpatrzone na: http://www.planszoweczka.pl/
W epoce królowania Internetu gry planszowe odeszły nieco do lamusa. Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. W dzisiejszych czasach rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie bawią się przy nich już całe pokolenia. Niestety. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój ludzkiego umysłu. Idealnym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.


Jeżeli już posiadamy pod dachem wielbiciela wszystkich nowości w tej dziedzinie możemy spojrzeć na dobre konsole do gier . Ktoś może powiedzieć, że przecież to nic nie zmienia, Dziecko ciągle będzie gniło w mieszkaniu i gapiło się w ekran. Tymczasem, najnowsze gry xbox 360 to coś całkiem innego. Trzeba tylko rozeznać się w nowościach, a z pewnością będziemy mogli wybrać gry, które nie tylko dostarczą naszemu maluchowi zabawy, ale też wspomogą jego rozwój.

Na rynku jest dostępnych mnóstwo interesujących i co ważne gier bez przemocy. Rozwijają one wyobraźnię, strategiczne myślenie oraz zręczność. Mamy do wyboru klasyczne ps3 gry z przygodami lub też całkiem inne. Czasami należy coś skonstruować. Bardzo modne są gry sportowe, takie jak na przykład kultowa już Fifa.
Na topie są teraz nowoczesne konsole, które wychwytują jakikolwiek ruch. Dosyć już nudy. Jesteśmy nieodłączną częścią akcji, przez co przeżywamy wszelkie przygody jeszcze mocniej. Doskonałym pomysłem jest zabawa wspólnie z pociechami. To sprawia, że mamy nadzór nad tym, w co tak naprawdę nasze dziecko gra. Można mu także pomóc, jeżeli sobie nie daje rady z jakimś etapem. Poza tym, to doskonała rozrywka, dlatego warto przeżyć to wspólnie.
20-06-11 07:16:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.