Powody popularności gór

Góry zimą
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Tatry i Sudety w odróżnieniu od innych miejsc w Polsce mogą oferować ciekawe atrakcje dla turystów niemal przez cały rok. Zimową porą są to rzecz jasna narty i okazja spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to emocjonujące atrakcje dla turystów. Wiosna, mimo topniejących śniegów, to z kolei idealny czas na rodzinne Święta Wielkanocne, które można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem nadchodzi czas na masową turystykę trekkingową, piesze wędrówki i zdobywanie szczytów, ale także na atrakcje, które oferują kurorty.

W wolnej chwili

Urok nadmorskich miasteczek

Do wakacji, gotowi, start!
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Do wakacji, gotowi, start!
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Po długiej i męczącej zimie z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni. Marzymy o urlopie i beztroskich chwilach na gorącej plaży. Wczasy nad morzem to bardzo popularny pomysł na wypoczynek.


Duża liczba basenów, spa i aquaparków, jazda konno lub bryczkami, jazda rowerem, kajakarstwo – to tylko niektóre atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Prawdziwi znawcy i miłośnicy gór z powodu natłoku turystów świadomie wybierają termin wyjazdu w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej turystów na trasach, ostry klimat, ciszę i spokój oraz możliwość oglądania górskiej jesieni, która ozdabia tysiącami barw drzewa na zboczach, co daje niezapomniany widok.

Karkonosze
Wprowadził: hr.icio
Podpatrzone na: flickr.com
Górskie uzdrowiska żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których bez trudu wyszukamy interesującą nas lokalizację oraz typ lokalu: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi bądź pola namiotowe. Musimy tylko wpisać w gogle frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli chcemy zatrzymać się w pobliżu Zakopanego, a zarazem uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy preferujemy wypoczynek w Sudetach. Serwis Google doradzi nam, jak dojechać na miejsce i jakie atrakcje znajdują się w pobliżu interesującej nas miejscowości.

Miejmy świadomość, że jeśli chcemy wyjechać na urlop w góry w najpopularniejszym okresie sezonu, musimy zarezerwować noclegi dużo wcześniej, niejednokrotnie noclegi w atrakcyjnych miejscach w czasie weekendu majowego, świąt czy urlopu w sierpniu trzeba zarezerwować nawet sześć miesięcy wcześniej. Atrakcje (koniecznie sprawdź pod tym adresem)
Wprowadził: A.T.
20-02-18 07:11:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.