Podarunek urodzinowy i zaręczynowy

Tradycja obdarowywania się nawzajem zakorzeniony jest niezwykle silnie zarówno w ludzkich umysłach, jak i kulturze i tradycji. Obdarowujemy się nawzajem przy najróżniejszych okazjach, a także i bez powodu. Podarunki bywają małe, symboliczne, jak również większe. Mogą być kupione lub zrobione własnoręcznie. Zawsze jednak ich celem jest wywołanie radości i uśmiechu na twarzy obdarowanej osoby.
Okazje

Istnieje kilka specjalnych dni w roku, które zwłaszcza wiążą się z wręczaniem prezentów. Przede wszystkim na myśl przychodzą w tym miejscu święta Bożego Narodzenia. W dzisiejszych czasach odchodzi się od celebrowania imienin; większe znaczenie mają teraz urodziny. W szczególny sposób świętuje się urodziny osiemnaste, jak również często „okrągłe”: trzydzieste, czterdzieste i tak dalej; prezent na urodziny (link referencyjny do prezentokracji) będzie wtedy bardziej okazały, podobnie jak ewentualne przyjęcie. Z USA przeszła do Polski moda na romantyczne prezenty z okazji walentynek, zyskująca coraz większą popularność. Innymi okazjami mogą być rocznice (na przykład zawarcia małżeństwa), mikołajki, oraz takie święta jak Dzień Dzieci, Dzień Matki i dużo innych. Przyjęło się, że upominki kupuje się w dniu ślubu, chrzcin czy pierwszej komunii dziecka. W szkołach panuje zwyczaj wręczania nauczycielom przez uczniów upominków z okazji końca roku szkolnego, w ramach podziękowania za całoroczny trud.

Oryginalne prezenty

To taki podarunek, który spowoduje u obdarowanej osoby nie tylko radość, ale i mile ją zaskoczy. Wybór prezentu nie jest zadaniem łatwym, w szczególności jeżeli chce się, by był on niepowtarzalny. Częstym następstwem są wysokie koszty, jakie się ponosi.
balon w chmurach
Wprowadził: Kārlis Dambrāns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Loty balonem (www) jako dar dla ukochanej osoby będzie na pewno niesamowitym przeżyciem, jednak nie każdy ma tak dużo pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać o innej opcji – niepowtarzalne prezenty to bardzo często te zrobione według własnego pomysłu, gdzie ma znaczenie przede wszystkim oryginalny i trafny pomysł. Uzależnione jest to oczywiście od indywidualnych chęci i umiejętności. Muzykalny mąż, chcący dać żonie prezent na rocznicę, może ułożyć i/lub zagrać utwór jej dedykowaną. Przy dzisiejszym zaniku tradycji pisania pocztówek szczególnie rzadkie są te zrobione własnoręcznie. Swego rodzaju podarunkiem będzie także oryginalny pomysł na zaręczyny.

Pasjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego artykułu - on również jest godny uwagi.

Można zobaczyć mężczyzn oświadczających się na koncertach muzycznych, w przerwach imprez sportowych, w mediach, w najbardziej niezwykłych sytuacjach i miejscach.

Co, i dla kogo kupić?

W wolnej chwili

Najlepsze kartki na na urodziny i imieniny

Karki urodzinowe to zawsze udany dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, obecnie ten niezwykle cenny zwyczaj posyłania do rodziny kartek na urodziny troszeczkę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty?


Wybór upominku uzależnia się w dużej mierze od tego, kto ma go otrzymać. Przyjęło się, że na większość okazji odpowiednim prezentem dla kobiety mogą być kwiaty. Wymienione wcześniej oświadczyny związane są nierozerwalnie z wręczeniem pierścionka.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to świetnie - dalsze wątki (http://scootive.pl/hulajnoga-czesci/152-barendy) wyszukasz w kolejnym bardzo zajmującym artykule.

Najprościej mówiąc – prezent dla dyrektora powinien być czymś zupełnie odmiennym niż prezent na 40 urodziny bliskiego przyjaciela.
19-10-10 07:06:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.