Jak wybrać pierwszy aparat

W ostatnim czasie fotografia podbija serca coraz większych zastępów ludzi. Każdy sklep fotograficzny wypełniają tłumy. kreacje fotografów amatorów można oglądać na różnych portalach tematycznych, galeriach internetowych czy swoich stronach internetowych. Rzadko są to zdjęcia na poziomie National Geographic niemniej praktyka i oddanie najbardziej wytrwałych nierzadko przynosi bardzo dobre wyniki.
Wprowadził: Warszawska Szkoła Fotografii
Stawiając pierwsze kroki w fotografii najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać będzie bez wątpienia dobry aparat. Na początek można przyjąć, że aparaty analogowe będą wymagały zbyt dużej wiedzy od amatora i skierować swoją uwagę na łatwiejsze w obsłudze aparaty cyfrowe. Aktualnie na rynku oferowane są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe i lustrzanki. Różnią się one między sobą jakością zdjęć jakie można nimi zrobić, co jest skutkiem różnych parametrów oraz wielkością, na którą największy wpływ poza samym aparatem ma bardzo mocny obiektyw.

Najbardziej profesjonalnym sprzętem, polecanym dla osób zdecydowanych dłużej kontynuować swoją pasję są lustrzanki cyfrowe. Lustrzanki pozwalają uzyskać świetną jakość (moja strona) obrazu (z reguły lepszą niż inne wspomniane rodzaje aparatów), lepszą ostrość. Wadą będą na pewno ich duże rozmiary i ciężar, duża cena oraz problematyczna obsługa, szczególnie dla hobbysty. Jeśli jednak będzie się z determinacją chce się profesjonalnie rozwijać w branży fotograficznej lustrzanka będzie strzałem w dziesiątkę.

W wolnej chwili

Jakim aparatem robić dobre zdjęcia?

najbezpieczniej zawsze przy zakupie zapoznać się bliżej ze kwestiami technicznymi aparatu. Należy przy tym kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i sprawdzonych fachowców. Aparaty cyfrowe czy jakieś antyczne modele, które dziś są już nieczęsto stosowane? Do celów codziennych zdjęć zdecydowanie rekomenduje się w takiej sytuacji tą pierwszą opcję. Takie cyfrowe, nowoczesne aparaty a także lustrzanki są bowiem praktyczniejsze i prostsze w obsłudze. Jak je jednak wybrać?


Próbą wyeliminowania niektórych minusów lustrzanki cyfrowej przy zachowaniu dobrych parametrów są niedawno wprowadzone na rynek aparaty bezlusterkowe. Są to aparaty kompaktowe ze zmiennymi obiektywami. Mają one mniejszą wagę niż lustrzanki i umożliwiają robienie rezultatów lepszej klasy niż kompakty. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla lustrzanek jednak dalej trzeba liczyć się z potrzebą dźwigania ze sobą dodatkowych obiektywów co może okazać się niewygodne podczas na przykład wakacyjnych wyjazdów.

Ostatnim typem są wygodne w obsłudze i najmniejsze cyfrowe aparaty kompaktowe. Jeśli nie mamy zamiaru wykorzystywać zdjęć do dużych wydruków albo bardzo ich powiększać zdecydowanie powinny być dostateczną i praktyczną propozycją. Jakość zdjęcia 10x15 cm będzie jednakowa jak w wymienionych wcześniej modelach aparatów, z kolei zdecydowanie wygodniej będzie nam z niego korzystać. Ponadto koszt nie zrujnuje naszego budżetu.

Bez względu na to który aparat kupimy, czy wybierzemy zwykły obiektyw czy teleobiektyw przede wszystkim liczy się radość robienia zdjęć. Nawet najmocniejszy sprzęt bez chęci i umiejętności nie zagwarantuje dobrych ujęć.
Podpatrzone na: Sklep http://www.sigma-sklep.pl/
20-03-01 07:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.