Airsoft, czyli zabawa w poligon

Airsoft jest to gra grupowa, w której używane są pneumatyczne repliki dawnej broni strzelające plastikowymi kulkami. Gry te zazwyczaj odbywają się z dala od osiedli ludzkich w lasach, na poligonach wojskowych czy nieużytkowanych halach fabrycznych. Głównym celem uzbrojonych w karabiny na kulki uczestników gry jest rzecz jasna trafienie przeciwnika, przeważnie nie wyrządzając mu krzywdy.

Gry rozgrywane są według ustalonych scenariuszy, często oryginalnych, lecz również odtwarzających historyczne działania wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają swoje zasady. Spisane jest również tak zwane „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się przebiega rozgrywka. Główną zasadą jest noszenie gogli ochronnych, aby chronić wzrok. Scenariusze gier sa urozmaicone, od zwykłych strzelanek, gdzie po prostu eliminuje się przeciwników, po skomplikowane strategie, które w wierny sposób odwzorowują realne pole walki z wsparciem logistycznym i siatką wywiadowcza. Takie urozmaicone rozgrywki potrafią trwać nawet ponad 24 godziny, wymagają więc niemałej kondycji fizycznej i mocnej psychiki.

paintball, asg
Wprowadził: West Point Public Affairs
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/
Airsoft wywodzi się Japonii. Tam wytworzono pierwsze repliki broni, aby dać japońskim oddziałom samoobrony możliwość treningu bojowego ze względu na bardzo surowe przepisy zakazujące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po II wojnie światowej. Do dziś japońskie repliki broni są najwyższej jakości.

Ten proponowany tekst (http://www.purana.com.pl/pl/4-zdrowie-w-naturze), który zawiera informacje na omawiany wątek, jest nieprawdopodobnie genialny, lecz możesz zgłębić odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Ponieważ inaczej niż w paintballu kulki, wykorzystywane w airsofcie, nie są napełniane farbą, uczestników gier obowiązuje swego rodzaju kodeks honorowy i wymóg przyznania się do faktu, że się zostało trafionym.

Gra ta ma coraz większą grupę zwolenników pochodzących z różnych środowisk i chcących aktywnie spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko repliki karabinów, ale też pistolety na kulki, gogle i inne ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, posiada obecnie każdy sklep asg, a przybywa ich coraz więcej, również w Sieci.
21-03-05 07:25:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.