Kilka informacji odnośnie tworzenia portfolio

Kwestia znajdująca się w tytule artykułu ma jedną zgodną z prawdą odpowiedź – portfolio jest fundamentalne dla modelki. To profesjonalny rejestr, w którym są zdjęcia z modelką, zrobione przez wielu fotografów.

W wolnej chwili

Profesjonalna fotografia reklamowa

Nie ma dziś efektywnego marketingu bez profesjonalnej fotografii. Dobre i ciekawe zdjęcia to podstawowy wymóg, jeśli mamy zrobić folder dla biura turystycznego, czy lookbook ostatniej kolekcji mebli. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego fotografa?


aparat fotografa
Parę lat temu istniał on w formie papierowej, dziś najpopularniejsze są internetowe portfolia. Taka wirtualna fotografia modelek ma całe mnóstwo plusów. Przede wszystkim taki zbiór jest szybko osiągalny dla wszystkich użytkowników sieci, w tym także dla agencji reklamowych. Są w cyberprzestrzeni tematyczne witryny, na których każdy może założyć swój profil i dodawać zdjęcia, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą wystawiać im recenzje. Tym sposobem anonimowa początkująca modelka może zachwycić internautów i dostać świetny kontrakt z prestiżową agencją. A dodatkowo nie jedynie piękno modelki może tu zdobyć poklask, a też umiejętności fotografa.

Prawdziwe jest stwierdzenie, że w sukcesie modelki spory procent pracy robi porządny fotograf. Na jego głowie leży mnóstwo istotnych kwestii.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź szczegóły (http://www.studioprinter.pl/oklejanie-samochodow/), które także są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej.

Porządny fotograf musi posiadać wielką inwencję, by wykreować ciekawą konwencję fotki, wybrać rekwizyty i scenerię. Powinien również zadecydować w sprawie ubioru modelki oraz pasującego do całości make-upu, który mocno podkreśli wygląd fotografowanej. Powinien operować porządnym ekwipunkiem, i mowa tu nie jedynie o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek
Podpatrzone na: flickr.com
Istotne jest trafne oświetlenie tła. Konkluzja z tego jest taka, że początkująca modelka powinna poszukać kompetentnego fotografa, który za pieniądze lub gratisowo (pragnąc w zamian jedynie uznania autorstwa w katalogach) zrobi dobre zdjęcia, które zaprowadzą do największych agencji w Polsce. A odszukać speca da się przez internet. Jeżeli mieszkasz w mieście stołecznym, możesz do Google wklepać zdanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, lub zwyczajnie poszukać ofert na witrynach z portfoliami.

Więź między fotografowaną a fotografem jest tak symbiotyczna, że na pewno nie będzie problemu ze odszukaniem dobrej propozycji.
Podpatrzone na: fphoto.pl
Wprowadził: S.S.
18-12-01 14:15:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.