Jak zaplanować ciekawy urlop w naszym kraju?

Jeziora Mazurskie
Wprowadził: Saskia van de Nieuwenhof
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/
Oprócz biernego oczekiwania na pierwsze symptomy wiosny możemy już dzisiaj, mimo chłodu i pluchy za oknem, pomyśleć o swoim wakacyjnym wypoczynku. Zgodnie z porzekadłem często okazuje się, że swojego nie znacie cudze chwalicie, dlatego warto najpierw zwrócić uwagę na atrakcje jakie w swojej ofercie ma nasz kraj.

Sportowy relaks na łonie natury

Nic tak pozytywnie nie wpływa na nasze szczęście jak aktywny relaks. Nie musimy w ogóle mieć super kondycji i być sportowcem wyczynowym, aby wybrać się w krajowe góry. Do wyboru mamy Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety, niejednej piechur oraz miłośnik cudownych górskich szlaków znajdzie coś atrakcyjnego. Możemy wybierać spośród tras o zróżnicowanym stopniu trudności, zależy od tego, jak wytrzymały jest nas organizm i czy znosi duży wysiłek fizyczny.

Jak zaplanować urlop w górach?

Przygotowując się do wypoczynku w górach powinniśmy zakupić odpowiedni sprzęt turystyczny – bezpieczne górskie obuwie, kilki do nordic walkingu, bidony oraz dodatkowe okrycia wierzchnie i przeciwdeszczowe w przypadku ochłodzenia i deszczu. Pamiętać należy o odmiennym klimacie jaki panuje w wyższych częściach Polski i humorzastej aurze. Mając odpowiedni sprzęt musimy wyposażyć się w użyteczne telefony noclegów i pobliskich stancji, gdzie będziemy mogli zregenerować siły. Noclegi w górach powinniśmy planować z wyprzedzeniem i nie przeforsowywać się na szlakach.

Gdzie warto się wybrać?

Miejscem wartym polecenia jest miejscowość rekreacyjno-turystyczna jaką jest Szczyrk. Miejscowość ta położona jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy, znana jest z szeregu szlaków narciarskich takich jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich czy wyciągu narciarskiego „Beskid”.
Szczyrk z wyjątkiem atrakcji narciarskich, ma w swojej ofercie piesze szlaki turystyczne, obiekty rekreacyjno-rozrywkowe oraz bazę hoteli i pensjonatów. Noclegi w Szczyrku znaleźć możemy bez problemu na stronach internetowych tego miasta oraz broszurach turystycznych.

Urlop w Polsce może być równie pasjonujący co najbardziej egzotyczna wycieczka zagraniczna.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł oraz masz chęć zgłębić więcej na ten temat, to niewątpliwie pełen opis (www.entrevilles.pl/) okaże się tu niezwykle przydatny.

Pięknych miejsc bowiem mamy pod dostatkiem, należy tylko je dostrzec i z ich uroku skorzystać. relaks (tantraroom.pl)
Wprowadził: S.D.
20-03-22 07:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.