Transport morski – możliwości

Sporo firm, które działają w obrocie międzynarodowym decyduje się nae transport morski, jako atrakcyjną metodę transportu produktów. Zlecając przewóz ładunku, przedsiębiorcy muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto spokojnie zastanowić się, co jest korzystniejsze dla naszego przedsięwzięcia.


Żurawie w porcie
Podpatrzone na: http://sxc.hu/
Spedycja morska (sprawdź ofertę to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale też transport kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju przewozu, wyróżnia się dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym przypadku wykorzystuje się tylko fragment przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze mogą być transportowane towary, będące własnością kilku różnych przedsiębiorstw. Oba rodzaje transportu towarów są dosyć atrakcyjne finansowo, przy założeniu sporej objętości, dużego ciężaru a także liczby towarów.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku dużej ilości towarów, które ze względu na koszty, wkładane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z produktami innych firm. To niezła opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a tylko jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości towaru, który ma być transportowany.
Statki towarowe
Podpatrzone na: http://sxc.hu/
Kluczowym kryteriów jest również opcja sprawdzenia kontrahenta, to znaczy, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować znacznych sum pieniędzy, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Mniejsze firmy o wiele częściej borykają się z problemem braku płynności finansowej, dlatego zależy im na małym zaangażowaniu finansowym. Dla podobnych firm transport (www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych) drobnicowy, to idealne rozstrzygnięcie, które umożliwia elastyczne dostosowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i wykonywane z większą częstotliwością, a klient nie musi kupować od razu całego kontenera. Rzecz jasna, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport (transport międzynarodowy) podwyższają się, jednak nie ma konieczności angażowania dużych kwot pieniędzy w zakupy i w stany magazynowe.


Sprawdź świetną ofertę na przykład:
Podpatrzone na:
18-08-13 07:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.