Odbiór mieszkania warto skorzystać z pomocy fachowca

Jedno z największych polskich miast, stolica Dolnego Śląska będzie mieć wreszcie obwodnicę. Dla Wrocławia jest to ważna i niezmiernie potrzebna inwestycja. Do tej pory ruch tranzytowy kierowany był przez miasto, co powodowało powstawanie olbrzymich korków i zatorów. Po wielu latach udało się nareszcie zaradzić wszystkim problemom, jakie stanęły na drodze do budowy obwodnicy – brak funduszy, przejęcie gruntów, procedury przetargowe. Nasze prawo nie jest przystosowane do wykonanie szybkiego planu dla inwestycji publicznych w połączeniu z procedurami pozyskania środków z programów unijnych.
Autostradowa obwodnica Wrocławia (AOW) to inwestycja, która zawiera 26,765km autostrady A8 poprowadzonej nowym szlakiem, drogi ekspresowej S-8 o długości 0,5 km oraz dwa łączniki: Długołęka i Kobierzyce o całościowej długości 8,15 km. Budowa obwodnicy Wrocławia zlokalizowana jest na peryferiach miasta w jego północno-zachodniej części. To nie jedyna duża inwestycja drogowa Wrocławia. Powstaną jeszcze inne odcinki o charakterze obwodnicowym odciążające ruch tranzytowy przez miasto: Wschodnia Obwodnica Wrocławia i Obwodnica Śródmiejska Wrocławia.

mieszkanie gotowe do odbioru technicznego
Wprowadził: Gunnar Grimnes
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Inwestycje mają na celu reorganizację ruchu, odciążenie najsilniej eksploatowanych osi, polepszenie komunikacji miejskiej i aktywowanie obszarów na peryferiach miasta. Strefy na obrzeżach przy lepszym skomunikowaniu uzyskają wyższą wartość rynkową i przyniosą większy zysk dla miasta.

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Ceny gruntów i nieruchomości stają się coraz wyższe. Wielu deweloperów buduje w mieście i poza nim. Nowe inwestycje, droższe nabywają coraz bardziej wymagająca klientela. Aktualnie nieliczni decydują się na inwestycję w „dziurę w ziemi”. Współczesny inwestor powinien dysponować środkami umożliwiającymi wykonanie nieruchomości w standardzie satysfakcjonującym potencjalnych lub docelowych klientów. Dobre wrażenie przy kupnie nie oznacza solidnego wykonania inwestycji. „Wymuskane” na pozór mieszkania czasem okazują się felerne.

Zanim podpiszemy protokół odbioru mieszkania, musimy je wnikliwie obejrzeć. Bardzo dokładnie. Najlepiej z zaprzyjaźnioną osobą z branży budowlanej - najnowszy artykuł. Wzory pism z tematyki budownictwa przyspieszą przejście przez ten proces. Drogocenne rady na ten temat można znaleźć na przykład w sieci. Serwis budowlany projektoskop to głównie rozbudowana wyszukiwarka, w której można zobaczyć różne projekty domów.

Znajdują się tutaj gotowe projekty domów opracowane przez fachowe firmy projektowe. Baza zawiera przykładowodomy parterowe, tanie domy czy też nowoczesne domy . Inwestycję budowania domu firma budowlana kraków musi poprzedzić dobrze przygotowany projekt.

W wolnej chwili

Radca prawny Wrocław to doskonały specjalista w swej branży

Paragraf
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Jeśli chodzi o możliwości, które daje dziedzina taka jak prawo w naszym kraju, to są one niezwykle szerokie. Głównie dzieje się tak za sprawą specjalistycznie świadczonych usług przez sztab ekspertów. Patrząc na rozmaite porady prawne Wrocław proponuje zainteresowanym rozwiązywaniem spraw sądowych wiele możliwości. W dużej mierze liczy się zaufanie do danego do reprezentowania swojej osoby prawnika, które nie jest tak łatwo zdobyć. Możliwości skorzystania z propozycji uzgodnić można uprzednio zarówno drogą mailową, telefoniczną, jak i po osobistym kontakcie w pewnej kancelarii.


Nie powinno podpisywać protokołu, mając uwagi do jakości wykonania. Deweloper bojąc się odszkodowania za przekroczenie terminu szybciej usunie usterki, aniżeli później z tytułu gwarancji czy rękojmi. Czekając na odbiór mieszkania od dewelopera musimy przygotować się na to, że dowiemy się o nim z niewielkim wyprzedzeniem. W trakcie oględzin będziemy poganiani, a każda nasza uwaga, będzie zbywana, że tak musi być, że się nie znamy, albo że jutro będzie fachowiec, który to zrobi. Na koniec inwestor będzie nas z całą swoją mocą namawiał do podpisania dokumentów, obiecując w zamian szybkie usunięcie usterek. W rzeczywistości na te poprawki będziemy czekać miesiącami, a w najgorszym wypadku nie doczekamy się ich wcale. W prawdzie protokół odbioru mieszkania zawiera pozycję, w której można wpisać dostrzeżone wady, jednak lepiej wstrzymać się, aż wszystko będzie ok.

Odbiór dotyczy także jakości wylania schodów i konstrukcji dachu – zwłaszcza w przypadku kupna gotowego domu w stanie surowym bądź „pod klucz”.

puste mieszkanie
Wprowadził: Gunnar Grimnes
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Schody - przejdź po tym linku - to niesłychanie ważny element komunikacyjny w domu piętrowym czy parterowym z poddaszem. Jest to dość kosztowna, wykonywana na długie lata inwestycja, dlatego należy pieczołowicie przemyśleć wybór właściwych schodów. Schody żelbetowe niosą ze sobą wiele pozytywów. Jedną z nich na pewno jest możliwość korzystania z nich w trakcie budowy. Realizowany w jej czasie projekt schodów, będzie wiązał się z mniejszymi kosztami, niż gdybyśmy chcieli wykonać je w czasie późniejszym.

Ochrania dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Abyśmy mogli cieszyć się naszym dachem przez wiele lat, ważna jest konstrukcja, a nie wybierane z taką dbałością o kształt i kolor pokrycie dachowe. To ona no swoich „barkach” trzyma cały ciężar dachu i współpracuje zresztą budynku. W przypadku budownictwa jednorodzinnego stosuje się konstrukcje dachowe z drewna. Na jej rodzaj wpływ ma typ dachu, pochylenie połaci dachowej, a także jej rozpiętość.

W przypadku odbioru mieszkania na poddaszu należy zwrócić uwagę czy nie ma wilgoci. Jeśli zauważymy śliskie, błyszczące lub ciemniejsze miejsca to mamy duży problem. Bez względu na to czy woda pochodzi z przeciekania dachu czy stania wody pomiędzy płytami, trzeba w tym miejscu skuć tynk, pozbyć się wody, przesuszyć i ponownie otynkować i pomalować sufit.

Nigdy nie podpisujmy się pod protokołem w którym widnieje zapis, że po podpisaniu wykonawca nie będzie przyjmował reklamacji na usterki inne, niż te wypisane w protokole. Chociaż nie ma on prawa wprowadzić takiego zapisu, jednak gdybyśmy to podpisali, tym samym stracilibyśmy możliwość zgłoszenia w ramach rękojmi usterek zauważonych podczas prac wykończeniowych.

Jeśli jesteśmy w czepku urodzeni, może nam się trafić, że budowa zakończy się jednak w terminie, a usterek nie będzie. Wtedy pozostaje nam tylko zaprosić rodzinę na parapetówę, powstrzymując się może tylko od rozbijania szampana o nasze gładkie i proste ściany salonu.
Wprowadził: M.G.
19-03-09 07:19:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.