Region Kaszuby - czy warto tam jechać

Kaszuby
Wprowadził: glencharnoch
Podpatrzone na: www.flickr.com
Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który z punktu widzenia turystycznego przez długie lata był niezauważalny. W ostatnim czasie władze regionu robią co w ich mocy, aby pokazać piękno tegoż regionu. Trzeba przyznać, że robią to bardzo efektywnie, albowiem Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze globtroterów z Polski. Warto tutaj przyjeżdżać z kilku powodów. Każdy zakątek tego regionu może urzec nas swymi pięknymi krajobrazami.

Malownicze rzeczki jak i jeziora to tylko część, czym te tereny mogą przekonać do siebie. Prócz tego region ma do zaprezentowania niezwykle interesującą architekturę, której nie ma co szukać w innych częściach Polski.

dom
Wprowadził: urloplany.pl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kaszuby odwiedzane są przez wczasowiczów szczególnie w celu beztroskiego wypoczynku. Jest to doskonałe miejsce do takiej formy spędzania wolnego czasu, gdyż nie brak tutaj jezior oraz dzikich terenów, w które do tej pory człowiek zbytnio nie ingerował swoją aktywnością. Jednym z obszarów, który jest objętych szczególną ochroną jest Wdzydzki Park Krajobrazowy, który zostały utworzone dokładnie trzydzieści lat temu. Głównymi cechami parku są właśnie jeziora oraz obszary leśne, które znajdują się wokół nich. Tutaj możemy zobaczyć również czterdzieści odmian roślin, które są pod ochroną. Możemy tu spotkać również stada bobrów oraz 130 innych typów zwierząt.

Kaszuby przez długie lata były tak cudowne, jednak nie wykorzystywały swego bogactwa z racji słabej bazy noclegowej. Goście nie mieli gdzie zanocować i przez to ich liczba nie była zbyt wielka. Baza turystyczna ostatnimi laty została o wiele bardziej rozbudowana, dlatego też dzisiaj noclegi na Kaszubach nie stanowią żadnego problemu. Wystarczy jedynie zajrzeć na strony internetowe i dokonać rezerwacji. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się w szczególności domki wypoczynkowe, które znajdują się nieopodal jezior. W nich możemy zażywać kąpieli oraz opalać się na pięknych plażach. W okresie letnim miejsca te zawsze są zajęte, dlatego też o nocleg należy zatroszczyć się z kilkutygodniowym, jeśli nie kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Kiedy szukacie dobrych ofert wynajęcia domków to można sprawdzić liczba propozycji jest naprawdę spora.
Tutaj (więcej na stronie)
19-04-15 07:20:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.