Czym jest księgowość?

kalkulator
Wprowadził: Phillip
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/
Mało znany jest fakt, że księgowość warszawa szczyci się wielowiekową tradycją usługi prawne evido bielsko-biała. Już w dawnym Egipcie umieszczano w księgach świątynnych operacje finansowe i poświadczenia dokumentów posiadania działek uprawnych.

Słudzy boskiego władcy Egiptu drobiazgowo dbali o liczby, trzymając budżet królestwa nad Nilem w ryzach. Najbardziej znaczący wzrost znaczenia księgowości nastąpił jednak z narodzinami kapitalizmu, to znaczy w dwu ubiegłych wiekach.

Na tym etapie też nowe wynalazki zaczęły wspierać finansistów. Najpierw były liczydło i kalkulator, potem maszyna do pisania i telefon, niezbędny do potwierdzania transakcji na odległość. Najbardziej przydatnym udogodnieniem dla specjalistów od rachunkowości okazał się naturalnie komputer. W poniższym krótkim artykule opiszę podstawowe techniki w tym fachu i wskażę, jak znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe Bielsko.

Rozpocznę od sposobów tradycyjnych, ścisle mówiąc trzech metod. Na pierwszy ogień idzie forma tabelaryczna, inaczej nazywana amerykanką. Posługuje się w nią księgą-dziennikiem, będącą połączeniem zbioru działań gospodarczych i rekordów systematycznych. Zaletą techniki tabelarycznej jest przejrzystość, wadą zaś brak możliwości podzielenia się pracą i niska pojemność zestawień. Następny sposób, technika przebitkowa umożliwia skorzystanie z pomocy maszyn księgujących. Zamiast księgi stosuje się w niej oddzielne karty, układane w kartotekę. Nazwa wzięła się stąd , że księgowi posługują się kalką przy pracy. Metoda przebitkowa sprzyja podziałowi pracy. Następna jest rachunkowość rejestrowa. Nietrudno się domyślić, że najważniejszym w niej elementem jest rejestr finansowy.Najczęściej używa się odrębnych rejestrów do różnych akcji finansowych. Jest to trudna i niewygodna metoda, co równoważy duża funkcjonalność nośników.

Najpopularniejszą metodą księgowości jest naturalnie księgowość cyfrowa. komputer wyręczy rachmistrza w obliczeniach, co minimalizuje ryzyko błędu. Krótki czas znalezienia danych w zasobach elektronicznej pamięci znacznie uławia prowadzenie finansów, a zapisy można wielokrotnie kopiować i przemieszczać. Wszystko to jest możliwe oczywiście, gdy komputer posiada dobre oprogramowanie księgowe.

Pytanie teraz: wybrać dobrego specjalistę od ksiąg? Tu kolejny raz przyda się komputerz dostępem do internetu. Jeśli żyjesz np. w Warszawie, wpisz w wyszukiwarkę np frazę biuro rachunkowe evido Bielsko Biała. Dokonując wyboru dowiedz się, czy biuro posiada ubezpieczenie OC i czy uzyskało ważną licencję Ministra Finansów.Wyświetl większą mapę
18-07-12 10:38:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.