Urlop w Hiszpanii. Sprawdź, co warto zobaczyć

Jeżeli jesteś fanem wakacji, podczas których da się byczyć się na złotej plaży i obejrzeć dużo ciekawych miejsc, dobrym celem wydaje się Hiszpania. Ten ognisty kraj oferuje zarówno gorące wybrzeże, gratkę dla wielbicieli plażowania, jak i mnóstwo zabytków.


hiszpania - miasteczko
Wprowadził: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najbardziej atrakcyjnym miejscem dla tych odwiedzających, którzy pragną spędzić urlop pośród niesamowitych budowli, jest rzecz jasna Barcelona, centrum niezależnej Katalonii. W tym malowniczym mieście wszędzie można natknąć się na dzieła wybitnego, aczkolwiek chyba nieco szalonego projektanta – Gaudiego.

Jego najgłośniejszym dzieckiem jest wyjątkowa katedra Sagrada Famillia, która stylem umie albo (zobaczysz) zachwycić, albo odpychać – jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok tego zjawiskowego wytworu architektury sakralnej obojętnie. Jeśli odłożyłeś trochę pieniędzy do wyłożenia na wyjazd, powinieneś postawić na ekskluzywne apartamenty Hiszpania. Tego gatunku miejsca różnią się od klasycznych hoteli wysokim standardem. Apartament najczęściej posiada o wiele większą powierzchnię i oferuje dodatki, takich jak np. własna kuchnia albo jacuzzi. Sprawdź więcej polecanych ofert: wycieczka do słonecznej Hiszpanii

Jeżeli pragniesz odszukać korzystne propozycje letnie w Hiszpanii, musisz wyczekiwać na okazje. Aby dostać niedrogie last minute na Majorkę lub do Andaluzji, musisz systematycznie sprawdzać oferty z agencji turystycznych (Biuro Podróży Orlica). Wiadomości o takich gratkach zwykle można zobaczyć na witrynach internetowych firm turystycznych, dlatego należy codziennie zaglądać na nie, by żadna gratka nie przeszła niezauważona.


wakacje - Majorka
Wprowadził: Thierry Chervel
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Hiszpania to także państwo, które słynie z uwielbienia do piłki kopanej. Jeśli wybierzesz wycieczkę do miasta stołecznego, obowiązkowo udaj się, by zwiedzić zapierający dech w piersiach stadion Santiago Bernabeu, na którym gra najlepsza drużyna w Hiszpanii. Przy niezłym szczęściu może ci się uda dostać się na sparing i pooglądać kosmicznych piłkarzy live – to wyjątkowe przeżycie dla prawdziwego zwolennika tego sportu.
19-08-10 07:04:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.