Co to jest ocena okresowa?

Oceny okresowe pracowników to teraz popularny sposób pomiaru ich kompetencji, lecz także oceny tego jakie cechy pracowników są potrzebne na określonym stanowisku. Jak pokazują badania tylko nieco ponad 10% dużych przedsiębiorstw oraz korporacji nie korzysta z tego typu metod nadzoru.
Mocne wejście Twojej firmy
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Na przestrzeni kolejnych lat utworzono kilka szczególnych kierunków, które zezwalają na dobrą ocenę, a wśród nich różnorakie wskaźniki.

Zainteresował Cię nasz wpis? Wejdź zatem w podany link, dowiedz się tu (http://pieczatki.pl/wzory-odbic/), czy kolejne wątki także wydadzą Ci się zajmujące. Sądzimy, że tak.

Te są komponowane od razu w każdym przedsiębiorstwie. Bierze się albowiem pod uwagę jej własne zapotrzebowania i wymagania. Oceny okresowe pracowników zezwalają oczywiście na poprawę stanu w firmie. Rozróżnia się kilka rodzajów ocen takiego typu a wśród nich najczęściej wykorzystywaną jest ocena 360 stopni. Dzięki niej ocena pracownika robiona jest poprzez wywiady nie tylko z ocenianym podwładnym, lecz także jego środowiskiem zawodowym. Tutaj przede wszystkim sięga się po komentarz menagerów, kolegów lub nawet klientów, z którymi pracownik współpracował.

Kolejnym sposobem, aby ocena pracownika przebiegła sprawnie jest ocena 180 stopni. Jest ona niezwykle podobna do tej opisywanej powyżej, różni się głównie wyłączeniem w zbieraniu komentarzy klientów i menagera. Tu najczęściej wiadomości o pracowniku kompletuje się poprzez rozmowy z kolegami a także głównym szefem. Ocena pracownika jest też wykonalna dzięki metodzie jaką jest technika wydarzeń krytycznych. W tym przypadku kompletuje się informacje odnośnie sukcesów i błędów ocenianego w określonym czasie. Dzięki temu przełożony ma dobry obraz całościowych dokonań podwładnego.


W wolnej chwili

Korzyści wynikające z promocji w internecie

internet najlepsze medium
Wprowadził: EyeonEarth
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W obecnych czasach bez wątpienia można rzec, że jeżeli Twojego przedsiębiorstwa nie ma w Internecie to nie istniejesz w branży. Jednak jeśli myślisz, że samo posiadanie strony internetowej wystarczy to nie masz racji. To jakby posiadać dom z dala od cywilizacji. Oferta dla klientów może być bardzo dobra i bezkonkurencyjna, jednak bez zapewnienia właściwej promocji w sieci nic nie zwojujesz.


To z jakiej techniki korzysta dane przedsiębiorstwo zależy od profilu działalności oraz zapotrzebowania w określonym momencie. Najczęściej tego typu ocena pracownika stosowana jest rokrocznie i głównie od jej rezultatu zależy premia lub kariera danego pracownika. Wyniki ocen pozwalają też na ich weryfikację. Takie wiadomości pozwalają podjąć właściwe decyzje o przydzieleniu przykładowo kolejnych kursów.
19-08-11 07:04:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.