Najlepsze opony do samochodu.

Opony samochodowe
Podpatrzone na: www.interopony.pl
Każdy rodzaj czy też marka auta wymaga odmiennego, stosownego dla siebie ogumienia. Opony niby reprezentują się tak samo, ale odróżniają się rodzajem gumy, bieżnikiem, rozmiarem oraz zastosowaniem. Rozdzielamy je na trzy główne grupy: letnie, zimowe oraz całoroczne. By na przykład dobrze dopasować wymiar opony do bmw trzeba przyjrzeć się oponom, które są już założone. Z boku takiej opony zazwyczaj znajduje się oznaczenie mówiące o rozmiarze. Można również odszukać taką informację w książce pojazdu.

W wolnej chwili

Wiosenna zamiana opon

Wprowadził: Richard Hsu
Wraz z kolejną roku, zmianie ulegają nasze drogi, a co się z tym wiąże właściciele aut muszą już rozpocząć szukanie wulkanizatora, który wymieni im opony z zimówek na letnie. Mrozy już raczej nie wrócą, dlatego warto pomyśleć o tego rodzaju wymianie dużo wcześniej, zanim będziemy zmuszeni oczekiwać w dwutygodniowych kolejkach.


Gdy chodzi o opony (opony Barum) letnie albo zimowe to odróżniają się one od siebie tym, że zimowe zrobione są z miękkiej gumy, co umożliwia lepszą przyczepność na puchu śnieżnym, a letnie z twardszej, w związku, z czym znakomicie trzymają się na asfaltowej jezdni. Jeśli jeździmy starym pojazdem to na przykład opony do audi 15-letniego nie powinny dorównywać ceną wartości samego pojazdu, czyli nie warto inwestować w produkty dobrej firmy. Jednakże warto pamiętać o tym, że artykuły z Chin mają złe własności jezdne, czyli słabszą przyczepność i długą drogę hamowania.

Gdy natomiast chcemy kupić opony do volvo, który ma zaledwie 4 lata to warto skusić się o nabycie produktu cenionej firmy. Za wyjątkiem rozróżnienia opon na zimowe i letnie oraz oprócz ich rozmiarów przy ich doborze trzeba również zwrócić uwagę na szerokość i wysokość. Świetnie gdyby te obie rzeczy były dobrane według zaleceń wytwórcy felg, opon i samochodu.
Samochód, wymiana opon
Wprowadził: iStock
Podpatrzone na: iStock
Niemniej jednak trudno jest pogodzić te wszystkie zalecenia producenta. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dużo wyboru ogumienia, w związku, z czym z pewnością pogodzimy te wszystkie wytyczne i opony do naszego auta na przykład opony do renault będą świetnie pasować. Pamiętajmy, aby pewnie jeździć po trasach trzeba systematycznie sprawdzać poziom oleju oraz płynu hamulcowego a także ciśnienie w oponach. Nie ważne jak dobrej marki będą nasze opony to, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie ciśnienie w nich nasza podróż nie będzie należeć do bezpiecznych. opony - kliknij hiperłącze -
Wprowadził: M.B
19-08-21 07:04:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.