Komputery w życiu człowieka

Obecny człowiek, zamieszkały w zamożnych państwach świata, posiada co najmniej kilka przyrządów elektronicznych. W trwającym wieku mało kto przechowuje jeszcze w lokum aparaty kliszowe, aparaty cyfrowe stały się normą. W zasadzie każdy człowiek ma jakiegoś rodzaju PC. Większa część ludzi ma funkcjonujący odbiornik telewizyjny. Mało kto wie, jak dużo urządzeń w naszym otoczeniu jest moderowanych przez komputery.

Nasycenie technologiami świata to naturalnie olbrzymi progres ludzkości, lecz również i wielkie ryzyko.

Nie wahaj się - najnowszy tekst (http://www.lingtutor.pl/niemiecki-przez-skype) już jest na naszej witrynie. Wejdź w poniższy link i wówczas znajdziesz ogrom uzupełniających wiadomości na temat naszego inspirującego wątku.

W dwudziestym stuleciu glob obserwował światową wojnę totalną, następnie nad wszystkimi zawisła groźba zagłady jądrowej. Dziś wydaje się, że zbrojny spór światowy będzie polegał na starciu technologicznym. W trakcie ostatnich kilku lat szerzyły się niepokojące wieści o nowoczesnych wirusach komputerowych, które zostały stworzone do niszczenia infrastruktur teleinformatycznych. Co to oznacza w praktyce? Wyobraź sobie, że w dużych miastach świata zatrzymują się systemy komunikacyjne, przestaje jeździć metro. Telefony stają się bezwartościowe. Co najbardziej groźne dla światowego systemu gospodarczego, przestają działać giełdy świata. Znaczna część elementów systemu obronnego wielu państw opiera się na komputerach. Nowatorska wojna elektroniczna może sparaliżować właściwie każde państwo globu. Groźne wirusy mogą kasować dyski twarde, aparaty cyfrowe i inne urządzenia elektroniczne.

Aby bronić się przed tym ryzykiem, niektóre rządy stworzyły wyspecjalizowane agencje do niwelowania nowej agresji. Najsilniejszą obronę mają naturalnie Stany Zjednoczone. To wzięło się z tego, że ten kraj jest najpopularniejszą ofiarą agresji online. Dziś na mocarstwo hakerskie wyrasta Chińska Republika Ludowa. Sporo zamieszania w kwestii ataków sieciowych wywołuje też Rosja. Duże zagrożenie cyberwojen tkwi w tym, że niesamowice trudno jest namierzyć prawdziwych prowodyrów ataku.


W wolnej chwili

Nowoczesna technika jest dokoła nas

Akumulatorowa kamera inspekcyjna GOS 10,8 V LI Professional
Wprowadził: Bosch
Podpatrzone na: Bosch
Dzięki rozwojowi technologii pomiarowych od niedawna w różnorodnych gałęziach przemysłu wykorzystywane są specjalistyczne elementy elektroniczne. Gdziekolwiek by nie poszukać, wszystkie działania zarządzane są komputerowo, wszelkie urządzenia oparte o niezwykle precyzyjne czujniki. Elementy elektroniczne wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, w badaniach zjawisk fizycznych, w automatyce i wielu innych dziedzinach.
Wprowadził: A.T.
20-02-26 07:11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.