Technologiczna cyfryzacja i stojąca za nią infrastruktura

Cyfryzacja w istniejącym świecie to już element codzienności. Jeszcze dekadę temu nowością było to, że można porozmawiać z inną osobą za pośrednictwem nieokablowanego telefonu, krocząc swobodnie chodnikiem, przytrzymując przy uchu sporych rozmiarów wynalazek. Dzisiaj powoduje to lekki uśmiech zażenowania i wspominanie starych czasów.
Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition
Wprowadził: Iomega
Podpatrzone na: Iomega
Rozróżnienie pomiędzy urządzeniem do rozmawiania, wysyłania i odbierania smsów, a laptopem robi się coraz bardziej niewyraźna. Dodatkowo rozwój technologii doprowadził do tego, że telefonem da się opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, da się telefonie oglądać i trzymać ogromne zbiory filmów...Można też posłuchać ulubione kawałki muzyczne. Najlepiej jeśli posiadasz zestaw słuchawkowy . Dlaczego męczyć innych muzyką, którą nie wszyscy mogą lubić.

A całość to jedynie wierzchołek góry lodowej. Smartfony o takich osiągach sprawdzają się generalnie do zachowania kontaktu z rodziną lub [BricsCAD Polska] z partnerami biznesowymi, zaś postęp w dziedzinie elektroniki, mocy obliczeniowych komputerów i złożoności wszelkiej maści programów komputerowych spowodował, że nie tylko stare, duże komputery PC są nie do wykorzenienia, ba – wymagane w licznych instytucjach.

Bardzo użyteczne okazują się tam właśnie smartfony. Chociaż póki co taki postęp odbywa się się raczej w niepublicznych firmach, w przyszłości z pewnością każdy lekarz na izbie przyjęć będzie posiadał w kieszeni potężną elektroniczną maszynkę z dostępem do sieci na obszarze całego szpitala; także pracownicy służb publicznych, dyżurni ruchu na stacjach... A żeby chronić telefon przed czynnikami zewnętrznymi porozgląda się za jakimś gustownym etui na telefon (Etui na telefon, pokrowiec na telefon, silikonowy pokrowiec nsilikonowy pokrowiec (sprawdź więcej)k nadal potrzebuje to infrastruktury i nieprzebranej wiedzy niezbędnych do działania tego typu systemów i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Wciąż w siedzibach przedsiębiorstw, gdzie wydajnie działają proste w obsłudze sieci, gdzieś głęboko w sejfach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub HP J9280A – switche, które zawiadują dystrybucją licznych, maleńkich kawałków informacji. Te dwa modele są dość kosztownymi i potężnymi maszynami, potrzebnymi w największych instytucjach i firmach.

W wolnej chwili

Sprytne telefony

Samsung GALAXY S 4
Wprowadził: Samsung
Podpatrzone na: Samsung
Dzisiejsze telefony oferują zazwyczaj dużo apek, które są dostępne w standardzie, lecz warto skorzystać z tych, które są oferowane w znanych serwisach. Należy wiedzieć, że modele z systemem operacyjnym, który ma w logu sympatycznego robocika, są bardzo wrażliwe na ataki wirusowe. Źródeł takiej sytuacji jest wiele, lecz najważniejszym kłopotem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Sprawia to, że każdy \może dowolnie ingerować w kod źródłowy Androida oraz produkować i udostępniać apki.


Są ich o wiele mniejsze warianty, takie jak HP J9138A, idealne do użytku na niewielkiej placówce pocztowej albo w niedużej kawiarence internetowej. Oprogramowanie niezwykle pomocne w kreowaniu i zarządzaniu niedużymi, średnimi i ogromnymi sieciami to na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Wniosek – aby funkcjonowała rozrywka w smartfonach, aby dało się sprawdzić pocztę w kafejce lub innym miejscu, nadal wymagana jest fachowa wiedza i specjaliści biegle znający temat.
20-08-13 13:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.