Jak wykorzystywane są odlewy?

Czy zastanawialiście się kiedyś czym zajmuje się branża odlewnicza i jak tak właściwie używane są różnego rodzaju odlewy? Chyba nie. Jest to odnoga produkcji przemysłowej, o której nie słychać specjalnie często. Z tej przyczyny wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że bez niej inne by sobie nie poradziły. Odlewnie zaopatrują przemysł maszynowy, stoczniowy, motoryzacyjny. Nawet artykuły gospodarstwa domowego projektuje się stosując odlewy.

Odlewy
Podpatrzone na: www.alwro.com.pl

W odlewnictwie działa teraz już bardzo dużo różnorodnych technologii, wszystkie jednak zamykają się w jednym prostym haśle - obróbka cieplna. To przy pomocy bardzo wysokiej temperatury doprowadza się stopy metalu do płynnej formy i to umożliwia robienie odlewów. Zależnie od procesu obróbki można wyróżnić przykładowo odlewanie aluminium. Stop wlewa się do form, zwanych właśnie kokilami.

W wielu zakładach stosuje się ostatnio odlewanie metalu pod ciśnieniem. Jest to metoda niezwykle pOdlewy - sprawdź informacje na stronie -jna. Odlewy ciśnieniowe są bardzo dobrej jakości i nie wymagają już żadnej obróbki. To oznacza, że można wyrabiać daną część na skalę masową.

W wielu przypadkach po odlaniu następuje wyżarzanie. To proces polegający na podgrzaniu danego elementu do określonej temperatury. Po nagrzaniu tę temperaturę należy przez pewien czas utrzymać, a na koniec element powoli schłodzić. Sposobów wyżarzania jest kilka i każda służy do czegoś innego. Przykładowo może zmniejszyć twardość stopu przed dalszą obróbką.

Dobrze jest czasem zainteresować się mniej znanymi odnogami przemysłu. Każdy zainteresowany majsterkowicz prawdopodobnie z chęcią dowie się do czego mogą przydać się odlewy i że dzięki odlewnictwu ma na przykład zawiasy w szafkach (tu dowiesz się więcej). odlewy (poznaj więcej)
Podpatrzone na: Alwro S. A.
19-07-11 16:04:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.