Atrakcje w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem sezonu

Wielkimi krokami zbliża się sezon, w którym będzie dało się w końcu zapomnieć o kłopotach wiążących się z zimą, opadami śniegu i ujemną temperaturą. Chociaż tak naprawdę wakacyjny urlopowy zacznie dopiero w czerwcu, kiedy większość uczniów kończy rok szkolny i wyjeżdża na wypoczynek z rodzicami, już w tym momencie da się zaobserwować, że dużo pracowników wyprasza garstkę dni urlopu lub na pewien czas zawiesza swoją działalność, następnie pakuje plecak, bierze kilka niezbędnych rzeczy i nieco oszczędności, żeby wybyć dokądkolwiek – jak najdalej od hałasu miasta, od własnej pracy, niezadowolonych kontrahentów i resztek po paskudnej, miejskiej zimie.
Tatralandia
Wprowadził: Tatralandia
Podpatrzone na: Tatralandia
Mimo że nie jest wciąż dość gorąco, urlopowicze jadą do miejsc, które kojarzą się z błogim, letnim nicnierobieniem i wypoczywaniem brzuchem do góry, lub niezobowiązującym, spokojnym spacerem wśród tatrzańskich wzniesień: nad Bałtyk lub w góry. Mimo że Morze Bałtyckie nie zapewnia doskonałej pogody, przed sezonem gwarantuje niezwykły klimat opuszczonej, dostatecznie ciepłej krainy, bez hałasu, zgiełku ścieżek przepełnionych turystami, setkami namiotów i donośnej muzyki. To samo dotyczy gór i samego Zakopanego, górskiej, nieformalnej stolicy – na razie Krupówki i najchętniej uczęszczane przez wczasowiczów trasy są spokojne, chociaż górale cały rok proponują swoje usługi – i noclegowe, i pamiątki.

zakopane
Podpatrzone na: www.morguefile.com
Zwłaszcza w górach, w których przed wakacjami nie ma tłumów, nie brakuje właśnie twardzieli, jacy wcześniej zdecydowali się wziąć odrobinę urlopu i wypocząć z dala od cywilizacji. Z tego powodu jak w trakcie wakacji, jak i przed nimi, już da się liczyć na to, że będą działać wszelkie obiekty skierowane do przyjezdnych, jak przykładowo jadłodajnie czy kina Zakopane, nie powinno się zapominać, oferuje również szereg pozostałych usług, z których korzystają przyjezdni – szczególnie pokoje w Zakopanem (rekomendowane noclegi zakopane na w których przed apogeum sezonu i tuż po nim da się do woli przebierać i znaleźć nie tylko całkiem przyzwoite, lecz również niedrogie oferty. Gdy poczynają topnieć śniegi i podnosi się temperatura powietrza, można wybrać na rekreacyjną wyprawę szlakami turystycznymi – nad Morskie Oko, na okoliczne, przepiękne przełęcze czy niektóre szczyty, a następnie, po aktywnie spędzonym dniu, skorzystać z tego, co proponują baseny termalne w Tatrach – na przykład w Bukowinie Tatrzańskiej, do której bez problemu da się dojechać z Zakopanego.


W wolnej chwili

Cudze chwalicie, swojego nie znacie

Wprowadził: Siedlisko Morena
Dokąd udajesz się na wczasy? Do tropikalnych krajów? A może zachęcają cię bliska Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy poznałeś już dobrze, turysto, Polskę?

Tak wielu Polaków lubi wyjeżdżać za granicę, nie poznając wcześniej dogłębnie, jakie są piękne atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można mieć wakacje taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet samolotowy do Francji czy Tunezji. Ojczyzna może nie cechuje się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i nierzadko lekceważone przez wczasowiczów.
19-06-07 07:03:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.