Co to jest oprogramowanie ERP?

Jeśli prowadzimy własną firmę dobrze jest, abyśmy znali się na różnego rodzaju systemach i ułatwieniach, które oferuje nam rozwój technologii komputerowych. To już nie te czasy, gdy sercem zakładu pracy był wielki segregator prowadzony przez panią w sekretariacie, w którym znajdowało się wszelkie informacje.Obecnie wykorzystywane są systemy informatyczne wspomagające pracę firmy na każdym szczeblu jej działalności. Tego typu rozwiązaniem jest z pewnością system ERP.

komputery
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Tych kilka liter to skrót od angielskiego „Enterprise Resource Planning, co znaczy rozplanowywanie zasobów przedsiębiorstwa. Zasoby to oczywiście więcej niż tylko pieniądze.

Wejdź na moje hiperłącze - tam czeka na Ciebie nowa dawka super wpisów. Nie czekaj! Będzie miło, jeśli zostawisz swoją opinię.

To również ludzie, czas, magazyny i wszystko inne, co firma wykorzystuje do działania. Kiedy mamy przedsiębiorstwo produkcyjne jest ich tak wiele, że zazwyczaj panuje chaos. Systemy ERP są tworzone właśnie po to, by pomagać w uporządkowaniu biznesu. Największym plusem takiego rozwiązania jest opcja dopasowania go do specyfiki branży i konkretnej firmy. Jednocześnie wszystkie aplikacje wbudowane w system są skomunikowane, więc upraszcza to w dużym stopniu porozumiewanie się między departamentami. Mając taki system można planować finanse, zarządzać zasobami ludzkimi, czasem pracy i wiele innych.

Kiedy korzystamy z magazyny, prowadzimy produkcję przydatny będzie także system MRP. To także skrót od angielskich słów „Material Requirements Planning”, a oznacza planowanie potrzeb materialnych. Głównie wykonuje się to na bazie informacji o produkcie, stanie magazynowym, planie zamówień i produkcji. System upraszcza prowadzenie tego typu wyliczeń, nie ma potrzeby wykonywać tego wolno rozrysowując tabelki. Jeśli korzystamy z MRP w przedsiębiorstwie znacząco skraca się czas realizowania zamówień, możemy dzięki niemu zredukować liczbę pracowników skierowanych do przeprowadzenia takiego planowania. Możemy wówczas te zasoby skierować tam, gdzie są bardziej potrzebne.

Dobre zarządzanie firmą, porządek w danych i niezwykle sprawna komunikacja (zobacz więcej interkom kasowy) – to wszystko prowadzi do sukcesu, nie ma znaczenia w której branży pracujemy. Absolutnie dobrze jest inwestować w systemy poprawiające efektywność naszego przedsiębiorstwa, upraszczające kontakty z kontrahentami i w dużym stopniu redukujące żmudne zajęcia pracowników. Każda sprawna firma powinna prowadzić działania mające na celu usprawnienie procesu produkcyjnego, jak najskuteczniejsze wykorzystanie zasobów i dzięki temu postęp i rozwój. Jeżeli prowadząc firmę nie poświęcamy temu uwagi – są duże szanse, że nasza oferta nie wzbudzi zainteresowania potencjalnych kontrahentów. A to prosta droga to porażki.
20-03-23 07:12:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.