Urządzenia na siłowni

Chcesz nabrać trochę mięsa? Pragniesz zrzucić tłuszcz? Pierwszy raz na siłowni i nie orientujesz się, do czego służą widoczne tam sprzęty? Prezentujemy poradnik napisany dla ciebie.

Ławeczka ze sztangą – to kluczowe miejsce dla trenującego. Taki pakiet ułatwia stymulację w zasadzie wszystkich partii. Możesz rozbudowywać m.in. przysiady, wyciskanie na klatkę i biceps. Zawsze miej w głowie, że trening z sztangą jest najbardziej korzystny dla progresji twojej sylwetki.

Atlas wielofunkcyjny – to ciekawe urządzenie, najczęściej pozwalające na pobudzanie wszystkich elementów ciała. Używanie takie gatunku sprzętu jest sporo mniej korzystne dla rezultatów w treningach, jednak i tak warto dać trochę ćwiczeń na atlasie do schematu. Szczególnie dobrym ćwiczeniem jest ściąganie drążka wyciągu szerokim chwytem, świetnie dla tych trenujących, którzy nie potrafią się jeszcze podciągać.

Bieżnia Kettler – jeżeli na zewnątrz jest deszcz, nikt raczej nie ma chęci na bieganie w takich warunkach. Idealnym rozwiązaniem jest trenowanie na bieżni, ustawionej na ogrzewanej siłowni. Porządny model udostępnia wiele ciekawych opcji biegowych, takich jak na przykład bieg pod górę.

Orbiterki magnetyczne – ciekawa alternatywa dla wyżej omówionego urządzenia. Doskonale trenują wszystkie części ciała. Tego gatunku sprzęt jest zbawienny dla stawów trenującego.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa półkolonie wrocław z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej wiele bardzo interesujących danych.

Orbiterki magnetyczne są świetne też jako sprzęt do rozgrzewania się przed ciężkim treningiem.

Hantelki – najczęściej na siłowniach daje się szeroką gamę hantelków. Z tymi przedmiotami można stymulować w zasadzie każdy element ciała.

Maty – akurat dla osób, które chcą porozciągać po udanym treningu.

Drążek – elementarny przyrząd dla każdego, kto zamierza mieć mocne plecy. Warto podciągać się w wielu rozstawach rąk, by stymulować inne obszary tych mięśni.

I to już wszystkie podstawowe urządzenia, jakie ujrzysz na przeciętnej siłowni. Wiedz, że zanim rozpoczniesz ćwiczenia powinieneś zaprojektować sobie schemat treningowy oraz sportowy jadłospis.


W wolnej chwili

Ładna sylwetka i dobra kondycja

Nordic walking, park, spacer
Wprowadził: Złoty Potok
Podpatrzone na: Złoty Potok
Jeśli pragniemy chwalić się piękną figurą oraz wspaniałą kondycją przez długie lata, musimy systematycznie uprawiać sport. Jest to naiwny banał, ale mimo wszystko, ciągle wielu osób nie stosuje tej złotej zasady. Nowoczesny styl życia, kiedy duża część ludzkości przeżywa dzień siedząc za biurkiem, bardzo szkodzi naszemu zdrowiu.
Wprowadził: Arek
19-04-30 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.