Kilka rad dla zaczynających karierę fotografa

Wiele osób myśli o karierze fotografa. Chcą zgodnie z powszechną modą, łączyć karierę zawodową ze swoimi zainteresowaniami. Poznamy prawdę, czy da się z tego zawodu wyżyć oraz czy wciąż jest tu miejsce dla początkujących fotografów. Ale czy jest to takie łatwe, prowadzimy rozmowę z Anią, która od 6 lat realizuje swoje ambicje pracując jako fotograf ślubny w Łodzi. Jej porady odnoszą się do każdej miejscowości, nie tylko centrum Polski.

aparat fotografa
Zdecydowanie należy mieć jakieś umiejętności – mówi nam nasz rozmówca. Nie można liczyć na to, że z małymi zdolnościami zdobędziemy konkurencyjny rynek pracy. Konkurencja jest dość duża i ludzie przebierają w ofertach, patrząc na poziom zdjęć i oceniając zdolności fotografa. Jeżeli mamy warsztat na odpowiednim poziomie, to prosto odszukamy klientów na przykład z polecenia.

Aby zrobić porządne fotografie, należy przede wszystkim ćwiczyć. Dobrze nosić sprzęt ciągle przy sobie, chociażby ten w komórce i gdy tylko nadarzy się szansa, wykonać fotografie. Mądrze pomyśleć o kursach fotograficznych. Bardzo szybko wprowadzają one początkujących w tajniki fotografii, przez co sprawniej mogą zacząć wykonywać fotografie na dobrym poziomie. Takie szkolenia wykonywane są w wielu placówkach, dlatego warto się zapoznać i zobaczyć, kto robi takie szkolenia i kto jest prowadzącym.

Gdy chodzi o same zarabianie jako fotograf to najgorsze są oczywiście początki. Należy zdobyć pierwszych klientów i stworzyć sobie markę. Często że aby zdobyć zlecenia, należy dać na starcie działalności niższe ceny niż średnia rynkowa. Wiele osób zaczyna też od fotografowania ślubów, na przykład swoich rodziny. Jest to świetna szansa, by wyrobić sobie doświadczenie w przyjaznym środowisku.

Później jest łatwiej, bo gdy nasze fotografie są ładne, to z pewnością dużo zamówień będzie brało się z polecenia naszych zadowolonych klientów. Każdy chyba był świadkiem gdy po ślubie największą atrakcją wśród pań jest katalog z fotografiami. Solidnie go przeglądają a kiedy takie zdjęcia są ładne, to wtedy chcą się dowiedzieć kto wykonał zdjęcia. Dlatego pierwszą zasadą powinno być jak najlepsze opanowanie sztuki robienia zdjęć. Z ładnymi fotografiami jakoś sobie poradzimy na, bądźmy szczerzy, konkurencyjnym rynku z dużą konkurencją.


Wyświetl większą mapę

fotografiami fajne sprawdź te propozycje gdy (super - http://notariusz-rakoczy.pl/)
Podpatrzone na: http://kamila-kedziora.com
Wprowadził: S.S.
18-07-12 10:38:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.