Sprawna ocena okresowa pracownika

Oceny okresowe pracowników to dziś powszechny sposób kontrolowania ich umiejętności, lecz także oszacowania tego jakie cechy pracowników są pożądane na danym stanowisku. Jak pokazują badania tylko nieznacznie ponad 10% dużych przedsiębiorstw oraz korporacji nie korzysta z takiego rodzaju technik nadzoru.
Praca, biznesmen
Wprowadził: www.s-lab.pl
Podpatrzone na: www.s-lab.pl
Na przełomie kolejnych lat stworzono kilka szczególnych kierunków, które zezwalają na dobrą ocenę, a wśród nich różne wskaźniki. Te są tworzone bezpośrednio w każdym przedsiębiorstwie. Bierze się albowiem pod uwagę jej indywidualne potrzeby i oczekiwania. Oceny okresowe pracowników zezwalają niewątpliwie na poprawę stanu w organizacji. Wylicza się kilka metod ocen takiego typu a wśród nich często używaną jest ocena 360 stopni. Dzięki niej ocena pracownika sprawdzana jest poprzez wywiady nie tylko z badanym pracownikiem (zobacz pracownik młodociany), ale również jego otoczeniem zawodowym. Tu głównie sięga się po opinię przełożonych, kolegów czy nawet klientów, z którymi pracownik miał do czynienia.

Kolejnym sposobem, by ocena pracownika przebiegła sprawnie jest ocena 180 stopni. Jest ona niezwykle podobna do tej opisanej wyżej, rozróżnia się przede wszystkim wykluczeniem w zbieraniu komentarzy klientów i przełożonego. Tutaj zwykle wiedzę o pracowniku zbiera się poprzez wywiady ze współpracownikami i głównym szefem.


W wolnej chwili

Co to jest ocena okresowa?

Mocne wejście Twojej firmy
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Oceny okresowe pracowników to obecnie powszechny sposób sprawdzania ich umiejętności, ale również oceny tego jakie cechy pracowników są wartościowe na określonym stanowisku. Jak wynika z badań tylko trochę ponad 10% dużych przedsiębiorstw i korporacji nie korzysta z takiego rodzaju metod nadzoru.


Ocena pracownika jest również osiągalna dzięki technice jaką jest technika wydarzeń krytycznych.

Czy ten temat jest dla Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tu wiarygodna strona (http://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online-3917.html) bardzo wiarygodna strona (http://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online-3917.html) też okaże się godna zainteresowania!

Tu kompletuje się dane na temat sukcesów i potknięć badanego w określonym czasie. Dzięki temu manager ma najlepszy obraz całkowitych dokonań podwładnego. To z jakiej techniki korzysta dane przedsiębiorstwo zależy od zakresu działania i potrzeby w określonym momencie. Najczęściej tego typu ocena pracownika robiona jest corocznie i często od jej rozstrzygnięcia zależy premia lub awans danego pracownika. Wyniki ocen pozwalają też na ich weryfikację. Takie dane pozwalają podjąć właściwe decyzje o przydzieleniu przykładowo kolejnych warsztatów.
19-11-26 07:08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.