Tenis w Polsce

Które zawody sportowe są ukochane przez rodaków? Z pewnością piłka, pomimo tego, że nasi zawodnicy kiepsko grali w trakcie Euro 2012. Na drugiej pozycji lokują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego najlepszych turniejów były śledzone przez rzesze rodaków. To znana tendencja, że zwycięstwa w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią dużej publiczności. Analogicznie rzecz wygląda w tenisie ziemnym.
Daniela Hantuchová, tenisistka
Wprowadził: adidas
Podpatrzone na: adidas
Agnieszka Radwańska niedawno przeszła aż do finału prestiżowego Wimbledonu, a w ogólnej klasyfikacji najlepszych graczek świata zdobyła rewelacyjną drugą lokatę. Jej sukcesy uczyniły to, że Polacy zainteresowali się tenisem. Ludzie z zadowoleniem widzieli ją w roli niosącej polską chorągiew w czasie rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Wszyscy mocno zmartwili się, gdy w złym stylu wypadła z turnieju olimpijskiego. Wielkie zaaferowanie tenisem łączy się wprost z olbrzymimi wymaganiami, z tym jak widać jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie potrafi radzić. Ale to się na pewno zmieni, gdy przyzwyczai się do swojej popularności.

W wolnej chwili

Tenisomania?

Daniela Hantuchová, tenisistka
Wprowadził: adidas
Podpatrzone na: adidas
Wszyscy na pewno pamiętamy, jak narodziła się małyszomania. To naturalny proces, że na fali zwycięstw jednego zawodnika mocno wzrasta zainteresowanie dziedziną. I tak się w rzeczy samej stało ponad dekadę temu, gdy wcześniej zupełnie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować bardzo szerokie grono ludzi. Zaczęły powstawać dedykowane witryny internetowe itd.. Wielu komentatorów głowi się, czy też tak się zdarzy w przypadku takiego elitarnego sportu, jakim jest tenis.


A miłość do tenisa da się zweryfikować spoglądając na wzrastające rezultaty oglądalności jej turniej, a również po aktywności rodaków. Coraz więcej żaków uprawia w ramach zajęć sportowych tenis ziemny (więcej informacji). Często można spotkać w parkach obywateli grających na ogólnodostępnych kortach. Zauważalną popularnością cieszą się hale, w których da się wypożyczyć kort na parę gier. Wzrasta procent pubów, w których da się poobserwować tenis live.

Także w sieci funkcjonuje parę stron, których obszarem zainteresowań jest tenis ziemny na żywo. Wyniki, transmisje na żywo, statystyki – wszystko w jednym miejscu. Można przewidzieć, że takich stron będzie sporo więcej. Przed naszą najlepszą tenisistką jeszcze wiele lat grania, kibicujmy jej, by wygrywała, bo wtedy sport ma możliwość na zawsze już wkroczyć do panteonu dyscyplin narodowych.
20-09-19 07:19:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.