Czym jest fotografia produktów?

Tysiące przyszłych fotografów mówi przede wszystkim o zaczęciu przygody z aparatem jako fotograf ślubny. Nie jest to kiepski pomysł, jednak rozpoczęcie kariery w tego typu dziale wiąże się z dużą konkurencją. Znacznie prościej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Przykładem takiej niszy jest fotografia produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, firmy wykładają bardzo duże pieniądze na reklamę i na promocję swoich produktów. Może to być reklama w formie ulotek, małych czasopism, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare porzekadło jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. fotografia (poszerzone informacje pod linkiem) fotografia produktu przyciąga wzrok i prezentuje produkt jak najlepiej to możliwe. Jest to metoda na powiększenie sprzedaży, dlatego firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych firm, ale na starcie kariery warto zacząć od czegoś skromniejszego. Na pewno są miejscowe markety, które doręczają co tydzień reklamy. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest odwiedzenie miejscowych agencji reklamowych i przedstawienie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje zawsze są otwarte na rozpoczęcie współpracy z utalentowanymi osobami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

W wolnej chwili

Projektowanie ulotek i materiałów promocyjnych

Wprowadził: Dell
Dzisiaj umiejętność odnalezienia się na rynku decyduje o tym, czy biznes da radę przetrwać następne fale kryzysu. Dobra rozpoznawalność marki realnie ułatwia docieranie do klientów i powoduje zysk. Jak zadbać o reklamę i wizerunek firmy.


Fotografia produktów to nie jedyna branża warta uwagi, popularny jest także np. lookbook . W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Prościej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby jednak osiągnąć ekspercki poziom, trzeba zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.
Wprowadził: S.S.
21-06-02 07:38:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.