Uroki Małopolski - ciekawe oferty

Jeśli trzeba by było pokazać najciekawszy dla wczasowiczów w wakacje zakątek Polski, z pewnością wysoką lokatę zajęłaby Małopolska. Praktywnie ciężko wymienić wszystkie miejsca turystyczne, które można zobaczyć w tym urokliwym zakątku państwa, z tego powodu w tym tekście przedstawimy 2 najciekawsze punkty. Na pierwszy ogień idzie dawna stolica kraju, jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast w Polsce.

Kraków
Kraków to niesamowite miasto, to widzi każdy, kto choć raz tam przyjedzie. Dawna stolica Polaków zawiera wyjątkową atmosferę, która emanuje każdego dnia. W Krakowie można zobaczyć mnóstwo zabytków. Najpopularniejszym miejscem jest oczywiście Wawel, monumentalna siedziba władców Polski. Jest to kompleks zabytków, które trzeba dokładnie zwiedzić, bo są to najważniejsze miejsca dla Polaków. Koniecznym punkt jest obejście katedry wawelskiej, w której podziemiach leżą najbardziej znamienici Polacy.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które dadzą Ci więcej szczegółów na ten temat. Zachęcamy zatem do wejścia w ten link.

W kryptach leżą między innymi Adam Mickiewicz oraz marszałek Józef Piłsudski. Po opuszczeniu krypty katedry należy wspiąć się na wspaniałą wieżę, z której widoczna jest malownicza panorama Krakowa. W wieży wisi sławetny dzwon Zygmunt, który uruchamiany jest jedynie przy uroczystych świętach. Kolejnym rejonem do zobaczenia w grodzie Kraka jest przecudna dzielnica żydowska – Kazimierz. Zgłodniali długimi spacerami zwiedzający powinni pójść do żydowskich restauracji, a zmęczeni drogą odnajdą tu eleganckie apartamenty w Krakowie.

zakopane
Podpatrzone na: www.morguefile.com
Kolejną miejscowością w województwie, którą należy zaprezentować, jest Zakopane. To idealny wybór na dni wolnę zimową porą, ponieważ działa tam wtedy wiele świetnych zjazdów narciarskich. Fani skoków muszą wspiąć się na gigantyczną Wielką Krokiew. Zakopane to dobra baza wypadowa dla tych turystów, którzy kochają mozolne wędrówki po górskich szczytach. Warto wybrać mniej popularne trasy wycieczkowe, gdyż znane trasy są często niemożebnie wypełnione turystami, co potrafi zrujnować wszelką radość z włóczęgi.
19-02-02 07:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.