Ekologia w postaci innowacyjnych możliwości pozyskiwania energii

Obecnie szybko wzrasta zapotrzebowanie na energie. Równolegle przyrasta wiedza na tematy ochrony środowiska, skutkiem tego staramy się szukać takich źródeł energii, które będą wywierać jak najmniejszy wpływ na naturę, a jednocześnie będą one tanie.


Stąd szuka się różnych alternatyw dla węgla , najpopularniejszego źródła energii. Bezsprzecznie najlepszym wyjściem z punktu widzenia ekologii są odnawiające się zasoby energetyczne. Na nieszczęście, gros z nich jest za bardzo kosztowna lub też mało skuteczna. Przykładem jest energia pochodząca ze słońca, kosztowna jak też minimalnie efektywna, w każdym razie do chwili obecnej. Na chwilę obecną w najwyższym stopniu rozsądnym wyjściem jest użycie gazu.

wiatraki
Wprowadził: LordFerguson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mamy tu do wyboru metan i gaz płynny (porównaj zbiorniki na gaz przydomowe). Metan to gaz wydobywany ze złóż podziemnych. Często to metan towarzyszący złożom węgla jak też nafty oraz gaz płynny znany jako gaz LPG. Jest on wielce wszechstronny, używany zarówno w gospodarstwach domowych jak również do motorów aut, również do użytku przemysłowego (przykładowo jako paliwo do wózków widłowych). Gaz w postaci cieczy jest sprzedawany w zbiornikach na polub ten adres http://hmlnosewicz.pl:gaz płynny o wielorakich rozmiarach, od kilograma do butli gabarytów cystern. Typowym użyciem propanu jest podgrzewanie wody we wsiach w których nie zainstalowano przyłączy gazu ziemnego albo z innej przyczyny inwestor nie może stosować instalacji publicznej. Zbiornik na gaz zrobiony jest ze stali albo glinu. Zbiorniki na gaz płynny przeznaczone do celów prywatnych często kupowane są w formie przydomowej instalacji gazowej.


generator prądotwórczy przenośny
Wprowadził: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jest to nieskomplikowane podejście gdyż pozwala inwestorowi wyzyskać wszystkie walory LPG. Staje się możliwe wówczas równoczesne stosowanie gazu do grzania mieszkania jak i do celów kulinarnych. Taki układ jest montowany przez dostawcę gazu. Dostawca jest zobowiązany zgodnie z umową przy każdym późniejszym tankowaniu gazu skontrolować bezpieczeństwo instalacji i usunąć wszelkie możliwe nieszczelności (zobacz również). W czasie korzystania z prywatnej instalacji gazowej trzeba zachować szczególną przezorność.

W żadnym razie w bezpośredniej bliskości cysterny nie jest dozwolone korzystać z otwartego ognia. Zbiornik na gaz uzupełnia się gazem LPG w 80%, tak żeby gaz w postaci płynnej mógł parować przez co robi się dający się zastosować do użytkowania. Gaz ciekły jest mało wrażliwy na niskie temperatury w związku z tym można go użytkować także w bardzo niskich temperaturach w zimie. Z tego powodu jest on niezwykle wielofunkcyjny.
20-09-08 07:22:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.