Jak się bawić z dzieckiem?

Wielu fachowców do spraw wykształcenia ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają za wiele telewizji i przesiadują za długo przed ekranami pecetów. Zabawki dla dzieci są nierzadko zastępowane przez odtwórcze wpatrywanie się w migające obrazki. Media obrazkowe zastępują książki, które idealnie stymulują mózg. Jeśli posiadasz malucha, powinieneś czytać dalej.
To, jakim sposobem wychowasz malucha, odbije się w jego dalszym życiu. To znana prawda, że młodzi ludzie, którym w dzieciństwie czytano bajki przed spaniem, będą w przyszłości sięgać po lektury. A to zaś niesamowicie wpłynie na ich rozwój umysłowy. Obecnie trwająca era obrazkowa ukrywa pozytywy, jakie czerpie się z transformacji liter na obrazy w ludzkiej wyobraźni.

zabawki dla dziecka
Wprowadził: Kris Duda
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sporo rodziców nie ma pojęcia, jak mocno dobrze dobrane rozrywkowe akcesoria dla dzieci (np. ) umieją pobudzać dziecięcy mózg. Powinno się nie tracić z oczu faktu, że sama zabawa nie służy tylko do zabawiania. Nie służy również pomaganiu rodzicielowi w jego obowiązkach wobec dzieciaka. Dziecko ma się uczyć, równocześnie bawiąc się. Przykładowo kreowanie różnych budowli z klocków Lego świetnie stymuluje wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Granie z partnerem w gry planszowe nakłania do przyszłościowego myślenia, uczciwej rywalizacji i kooperacji w celu osiągnięcia wspólnego dobra.


W wolnej chwili

Gry online dla dzieci

dzieci
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Żyjemy w czasach, w których Internet stał się niezastąpionym medium używanym do pracy, nauki, kontaktowania się z przyjaciółmi i rodziną i zdobywania informacji. W Internecie spędzamy również coraz więcej wolnego czasu. ważnymelementemświata są gry komputerowe, które stały się ważnym elementem życia mnóstwa ludzi, również dzieci. Gry dla 3 latka to jedna z najczęstszych rozrywek naszych dzieci.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.
Wprowadził: Lamps&Co.
Podpatrzone na: Lamps&Co.
Kupując zabawki dla niemowląt (szerzej tutaj: ) z okazji świąt Bożego Narodzenia pamiętaj o tych kluczowych aspektach. Nie podążaj za duchem konsumpcji, wybieraj to, co jest korzystne dla twojego dzieciaka, a nie to, co jest powszechnie i hałaśliwie reklamowane. Nierzadko powinno się decydować wbrew pragnieniom dzieciaka, ale to później przyniesie korzyść w przyszłości. Maluch, który wychowuje się w domu, w którym ceni się wartość lektur i dobrych zabawek, ma olbrzymią szansę na powodzenie w dalszym życiu. To jasne, że wychowanie potomka to trudna rzecz. Lecz popatrzmy na to w ten sposób: maluch to inwestycja, która na pewno zaprocentuje.
18-06-22 14:39:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.