Jak zbudować masę mięśniową? Co jest tutaj istotne? O czym nie wolno zapomnieć?

Masa mięśniowa to najbardziej istotny element, który charakteryzuje budowę fizyczną. Optymalne| równanie na wypracowanie mięśni jest składową trzech elementów. Po pierwsze istotna jest strategia odżywiania, ale również intensywny trening i dobre suplementy. Tak ćwiczą najwięksi kulturyści, dzięki temu można też osiągnąć wymarzone rezultaty. Przyrost mięśni to normalna konsekwencja ich skurczów. Najczęściej więc podkreślana jest rola fazy koncentrycznej skurczu, gdy mięsień się skraca.

siłownia
Wprowadził: J@YGS
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Natomiast rozciągnięcie mięśnia w fazie koncentrycznej, gdy mięsień się wydłuża, również (sprawdź tutaj) w bezpośredni sposób oddziałuje na przyrost tkanki mięśniowej. Należy stosować więc nacisk na fazę negatywną, jest to dość popularna technika przeciążenia mięśni, która daje szybki przyrost ich masy. Dobrze jest przyjmować sód, jest to podstawowy składnik odżywczy, który jest niezbędny do wzrostu tkanki mięśniowej. Niektórzy go nie polecają, gdyż może powodować retencję wody, czyli coś, czego nienawidzą kulturyści - buduj masę kulturyści, którzy przygotowują się do zawodów. Jednakże sód umożliwia lepsze magazynowanie glikogenu i wchłanianie aminokwasów, zwiększa także wrażliwość mięśni na działanie insuliny. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, iż ćwiczenia aerobowe mają niezbyt dobry wpływ na budowanie masy. Aerobik upośledza jednocześnie przyrost mocy, lecz również regenerowanie się mięśni, gdyż spala cenny glikogen jak i aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Dodanie masy to najbardziej właściwy sposób na zwiększenie szybkości podstawowej przemiany materii. Im będzie ona większa, tym więcej kalorii zostanie spalonych, a co za tym idzie prościej można utrzymać szczupłą sylwetkę.


W wolnej chwili

Co to jest i do jakich celów jest wykorzystywany tzw. load bank?

komputery, serwerownia
Wprowadził: Michael Hicks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W obecnych dniach niemalże wszyscy jesteśmy uzależnieni od stosowania elektryczności. Nawet jeśli wybralibyśmy się na Arktykę, to pragnęlibyśmy tę wędrówkę uwiecznić, czyli wykonać zdjęcia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.