Pomóż zwierzętom

O ile jesteś osobą wrażliwą na sprawy ekologiczne i chcesz wesprzeć ptaki, jest pewna rzecz, którą możesz dla nich zrobić. Spory rozwój techniczny przyniósł światu mnóstwo dobrych rzeczy, to bezdyskusyjne. Lecz trzeba w tej chwili dopisać – światu człowieka. Gatunki cierpią przez toksyczne zanieczyszczenia z przemysłu ciężkiego.kliknij w źródło patento pet patento pet

W wolnej chwili

Budki na zimę

ptak
Wprowadził: mikebarid
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wrony, wróble, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich rodzin.


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Wprowadził: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Całe kilometry wspaniałych lasów deszczowych są wycinane przez ludzi. W wielkim niebezpieczeństwie są ptaki, które porzuciły swoje naturalne nisze do spłodzenia potomstwa. Niektóre gatunki zwierząt potrzebują określonych warunków, by się osiedlić. Wytrzebione puszcze i uczęszczane drogi sprawiają, że ptaki umierają bezpotomnie. Z tego powodu wielu ekologów prosi, by stawiać im specjalne budki lęgowe.

Budki dla ptaków, na przekór schematom myślowym, nie są budowane jedynie do dawania im pożywienia. Ptaki wymagają idealnego kącika, gdzie urodzą małe i będą je chronić.

Zajmują Cię takiego typu wątki? Masz ochotę na to, by przeglądnąć następne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło informacji. Wszystko znajdziesz w poniższym linku.

O ile masz dobre serce i trochę gotówki do poświęcenia, kup w sieci budki lęgowe i załóż je na drzewie. Zanim to uczynisz, dowiedz się, jakie zwierzęta potrzebują budek do mieszkania w okolicy miejsca , w którym mieszkasz. To bardzo istotne, gdyż różnorakie gatunki ptaków wykazują inne wymagania. I tak np. budki lęgowe dla sikorek silnie się różnią od schronień, w których osiedlić się mogą sójki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Wprowadził: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Jeśli potrafisz konstruować różne formy z drewna i masz nieco wolnego czasu, zbuduj budki lęgowe własnoręcznie. Z ich konstrukcją da sobie radę każdy, nawet ktoś świeży w materii robienia w drewnie. Kluczowe jest to, żeby dowiedzieć się, jaką budowę i wymiary powinna mieć budka lęgowa dla określonego ptaka. Jeśli nie nie będziesz się trzymać tych parametrów, zwierzęta mogą zwyczajnie ignorować twoją budkę. Zanim zamontujesz ją w jakimś miejscu, dowiedz się od specjalistów, gdzie powinieneś ją ulokować. Możesz też poszukać tych danych w sieci.
Podpatrzone na: sklep na pTAK!
Wprowadził: Lidia Kotecka
20-06-25 14:15:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.