Radca prawny

Oto niedługi przewodnik, w jakim w trzech krokach opiszę, co powinno się zrobić, by założyć spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może zająć parę tygodni, jednak znacząco zmniejszy się, jeżeli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.
prawo - książki


W wolnej chwili

Usługi prawne online

Porady prawne
Podpatrzone na: prawo.legeo.pl
Porady prawne online odniosły wielki sukces. Od tego czasu wcale nie jesteśmy zmuszeni chodzić do takich firm, jak kancelaria prawna, by uzyskać odpowiedź nawet na najbardziej skomplikowany problem prawny.


Na początku należy stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego niezbędna jest oczywiście pomoc notariusza. W dokumencie zawieramy najpotrzebniejsze dane o firmie i zapisujemy zarząd spółki.

Później musimy zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w czasie do 6 miesięcy od zatwierdzenia umowy należy zanieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i dowód przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba pamiętać również o wykazie wspólników i ich danych adresowych. Następnie jest czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku przedsiębiorstwo można zarejestrować elektronicznie, ale wiąże się to z przymusem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie ułatwić pomoc profesjonalistów. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic dadzą radę załatwić formalności tylko w parę dni. Oprócz tego oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć różnych pomyłek i błędów związanych z zawieraniem tak ważnego aktu. Skorzystanie z usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym kosztem, jednak jest to niewele zestawiając z korzyściami, jakie z tego wynikają. Żeby odszukać właściwe biuro, trzeba tylko wystukać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria prawna GMlegal z Katowic (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyskoczy nam mnóstwo linków.
21-03-05 07:25:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.