Co wiemy o konsolach do gier?

Branża gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest dużą gałęzią przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich znanych twórców, legendarne tytuły, własne targi nowości, nagrody... Jest to dziś tak duża branża, jak cały przemysł filmowy z jego studiami w Hollywood i największymi producentami.
Gry towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te były w stanie wyświetlić na ekranie nieco więcej, niż jedynie tekst (tak jak w systemach UNIX). Pojawiły się pierwsze gry, na przykład Bomberman, Pacman lub pozostałe legendy, ale szybko uznano, że chęć na takiego rodzaju zabawę ciągle wzrasta, a nie każdy chce, czy może kupić sobie komputer. Z tego powodu zrodziła się całkiem nowa gałąź propozycji, odmienna część świata gier, dedykowana tylko im. Pojawiły się pierwsze konsole.

W wolnej chwili

Możliwości współczesnej komputerowej zabawy

gry na konsole 2
Szeroko rozumiana zabawa była niezwykle istotnym obszarem branży komputerowej niemalże od samego początku jej istnienia. W związku z tym nie ma raczej niczego szczególnie dziwnego w tym, że obecnie wirtualna rozrywka jest już tak bardzo rozwinięta i może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele niesamowicie wręcz ciekawych możliwości.


Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, począwszy od starszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w naszym kraju z różnych powodów nie był dostępny, dlatego pojawiły się jego odpowiedniki, do dziś działające w licznych domach: <span class="content_bold">Pegasus</span>. Te małe maszynki przyłączane do telewizorów, umożliwiały grę w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90
Podpatrzone na: Blackgames.pl
, powstały konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie siedziała bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rozrastało się grono graczy, ukazywały się coraz lepsze rozwiązania, a także, co oczywiste, w postępie geometrycznym prezentowano na rynku znakomite tytuły.


Obecnie najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 oraz Playstation 3 Zaopatrzone w mocne, wielordzeniowe procesory, pojemne dyski i połączenie z Internetem. Najpopularniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, polski Wiedźmin a także Assassins Creed, zaś gry na Playstation 3 to God Of War, najnowsze części gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem wśród takich maszyn, choć wciąż całkiem powszechnym, jest japońska, niewielka konsola NDS. Zaprezentowana już prawie dekadę wstecz, nadal ma mnóstwo pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie tytuły kupują i przy nich spędzają wolny czas.
21-03-04 07:25:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.