Zarządzenie REACH dbając o ochronę środowiska i zdrowie człowieka nadzoruje, rejestruje i analizuje chemikalia używane przez przedsiębiorstwa

REACH to zarządzenie Państwa Członkowskich w celu chronienia atmosfery oraz stanu zdrowia człowieka przed ryzykami, jakie mogą tworzyć substancje syntetyczne. Rozporządzenie to także upowszechnia alternatywne sposoby diagnozy niebezpieczeństwa stwarzanych przez surowce chemiczne w celu testów na zwierzętach.


recykling
Rozporządzenie REACH dotyczy wszystkich substancji chemicznych, które stanowić mogą niebezpieczeństwo. Podobnie jak stosowanych w procesach fabrycznych, lecz też tych, jakie mamy na co dzień, takich jak środki piorące bądź farby, a również kompozycje produktów, takich jak ubranie, meble i urządzenia elektroniczne. W związku z tym REACH dotyczy większości przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.

Wymaga również (dalej) to rozporządzenie, by obciążenie odpowiedzialności na odpowiedni sposób użycia i utylizacje materiałów chemicznych leżał na przedsiębiorstwach. Zgodnie z warunkami przedsiębiorstwa muszą znać oraz nadzorować zagrożenie powiązane z materiałami przetwarzanymi i wprowadzanymi do obrotu w Państw Członkowskich. Powinny także udowodnić, że substancje chemiczne są bezpiecznie używane oraz zawiadomić o tym klienta. Tymczasem surowce chemiczne stwarzające największe niebezpieczeństwo na rzecz atmosfery oraz stanu zdrowia muszą być zastąpione mniej niepewnymi substytutami.

Przedsiębiorstwa muszą rejestrować materiały syntetyczne oraz powinny również współdziałać z pozostałymi firmami mającymi te same substancje. Rozporządzenie REACH wyznacza także metody składowania oraz diagnozy wiadomości dotyczących właściwości surowców chemicznych oraz - nasz odsyłacz - połączonych z nimi groźbami.


Książki prawnicze
Wprowadził: Brian Holland
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odbiera pisma spisujące chemikalia od przedsiębiorstw używających je w fabrykach oraz ocenia je pod kontem wymóg, a Unia Europejska wydaje ocenę pod względem groźby jakie tworzą dla środowiska oraz stanu zdrowia. Zobacz również: prawo międzynarodowe.
19-02-21 13:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.