Jaki sprzęt wziąć na wycieczkę

Nadchodzą cieplejsze dni, a więc doskonała pora, by urwać się z kieratu i skoczyć na zbawienny urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku zapowiadają się pogodnie, warto zatem już teraz zaplanować sobie wolne. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej ciężko odnaleźć wolne noclegi. Jednak jest rozwiązanie sytuacji – czemu by nie ruszyć pod namiot? Lub na spacerowanie po wyżynach, z pobytami w schroniskach? Jeśli pasuje ci taka opcja, powinieneś teraz wybrać się do fachowego sklepu, żeby nabyć odpowiednie akcesoria turystyczne.

Tatry
Wprowadził: hosiawak
Podpatrzone na: www.flickr.com
Oto katalog rzeczy, które należy mieć ze sobą, gdy wyruszasz w góry:

Plecaki turystyczne – jest to przedmiot, na zakup którego nie należy szczędzić pieniędzy. Najkorzystniej jest wziąć plecak znanej marki, ponieważ daje to gwarancję, że nie rozpadnie się on po kilku podróżach. Oprócz litrażu egzemplarza zwróć uwagę na ergonomię użytkowania. Plecaki (skalnik.pl/plecaki-b-the-north-face) turystyczne warto zawsze przed wyborem próbnie zakładać! Wygoda wędrowania z plecakiem jest fundamentalna dla każdego pieszego turysty. Dla piechurów: marmot.

Porządne obuwie – znamy przypadki głupich ludzi, którzy łazili po górach w klapeczkach lub trampkach. Nie rób ich błędu, kup wygodne i solidne obuwie, zrobione na górskie trasy.

Namiot biwakowy – trzeba mieć taki, który jest wykonany z solidnego materiału, który dobrze osłania przed trudnymi warunkami pogodowymi. Prawidłowy namiot ma być również poręczny, byś nie miał ambarasu z wnoszeniem go na szczyty.

Śpiwór – wykonany z mocnego i ciepłego surowca. Powinien zagwarantować ci ciepło, gdy będziesz noclegował na gołej ziemi.

Kompas – w górach tablet z Google Maps za wiele ci nie pomoże. Weź ze sobą aktualne mapy rejonu, w którym będziesz chodził oraz dokładny kompas. Sprawdź: .

Zapasowa bateria do smartfona - praktyczna rzecz, która umie uratować życie. W swoim smartfonie wyłącz wszystkie funkcje, które drenują energię i nie zapomnij wklepać ważnych numerów do ratownictwa górskiego.

Termos – ciepły płyn podczas wędrówki po górach to cudowna rzecz. Płyny możesz nalewać w schroniskach.


W wolnej chwili

Kajaki nad Pilicą

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Wprowadził: Jura Park Bałtów
Podpatrzone na: http://www.juraparkbaltow.pl
Poniedziałek, wtorek, środa i tak co tydzień trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy nadchodzi długo wyczekiwany piątek, można spokojnie zacząć planować, jak wykorzystać te dwa dni wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. Latem jest mnóstwo okazji by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z rodziną. I wcale nie trzeba wybierać się gdzieś daleko, aby ten czas atrakcyjnie spędzić. Idealną propozycją może być spływ kajakowy.
Wprowadził: Michał Długokęcki
20-09-02 07:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.