Aktywności z końmi

Od bardzo dawna znane są korzyści z obcowania człowieka z koniem. W dawnych wiekach konie były jedynym środkiem, pomocnym w transporcie i przemieszczaniu się. Używano ich do przenoszenia pojazdów z ładunkiem oraz z ludźmi. Również jazda na koniu popularna jest od bardzo dawna. Obecnie jednak wykorzystywana jest tylko w celach sportowych i rekreacyjnych; do przewożenia materiałów wykorzystuje się urządzenia i pojazdy mechaniczne. Stworzono za to inne aspekty, do jakich wykorzystuje się konie. Stwierdzono, że kontakt z nimi może mieć pozytywny wpływ na człowieka. Ponadto coraz większa liczba ludzi [referuje czynności połączone z końmi jako formę wypoczynku. Stajnia nie jest już odległym miejscem, w którym mają prawo znaleźć się wyłącznie wybrani. Coraz większa liczba osób chce poznawać naturę koni i spędzać z nimi wolny czas.
jazda konno
Podpatrzone na: morguefile.com
Koń jako lekarstwo

Hipoterapią nazywa się rodzaj rehabilitacji, w której używa się koni. Pozytywny wpływ koni na samopoczucie ludzi zarówno zdrowych, jak i chorych odkryto już dawno. Stosunkowo niedawno z kolei do schorzeń, przy których pomocna jest hipoterapia, dołączył autyzm. Ogólnie terapia taka oparta jest na jeździe na koniu oraz ogólnie pojętym obcowaniu z tymi zwierzętami. Jazda na koniu (oferta) umożliwia utrzymanie właściwej postawy, trenuje równowagę i koordynację. Hipoterapia to też dobrodziejstwa wynikające z kontaktu z żywym stworzeniem i oswajanie się z nim, co pozostawia spore korzyści dla psychiki.

Spędzanie wolnych chwil

Podstawową aktywnością związaną z końmi jest jazda konna. Naukę można odbyć zarówno w wieku dziecięcym, jak i w wieku dorosłym - wspaniałą okazją może być obóz konny. Na dzień dzisiejszy stadniny są coraz bardziej popularne. Oprócz jazdy konnej można tam wykonywać dużo innych czynności, jak na przykład czesanie i zabiegi pielęgnacyjne dla koni czy lonżowanie, oznaczające prowadzenie zwierzęcia na otwartym terenie za pomocą specjalnej linki. (ciąg dalszy tego zagadnienia > pozostałe informacje w serwisie http://stajniaiskra.pl/) Konie wykorzystywane są do różnych sportów; część z nich to dyscypliny olimpijskie. W wolnym czasie można wybrać się na wyścigi konne, pokazy ujeżdżania lub skoków przez przeszkody. Do staropolskich tradycji zimowych z wykorzystaniem koni zalicza się kulig. Również obecnie ta forma spędzania wolnych chwil wybierana jest przez wielu ludzi. Urządzanie kuligów zwykle nie jest zbytnio kosztowna, za to samo wydarzenie sprawia wiele przyjemności.


Sprawdź propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę

W wolnej chwili

Nauka jazdy konnej w stolicy

koń
Podpatrzone na: morguefile.com
Jazda konna dawniej będąca sportem najbogatszych lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj dostępna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w kategoriach rekreacji, a także zdrowotnej. Żyjąc w napięciu i tłoku, nie pamiętamy o tym jak istotny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na relaks i oderwanie od szarawej codzienności.
Podpatrzone na: Patataj.com
20-01-28 11:11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.