Sauna - odpoczynek po ciężkim dniu

Sauna jest miejscem, do którego przychodzi się zarówno dla przyjemności, jak i dla celów zdrowotnych. Podstawowe działanie sauny polega na użyciu wysokich temperatur, co działa korzystnie na krążenie. Jest kilka rodzajów zabiegów, jakim można poddać się w saunie. Odmiany te uzależnione są od sposobu, w jaki proces jest przygotowany. Wizyta w saunie w większości przypadków zabiera od kilku do kilkunastu minut. Po niej powinna odbyć się chłodna kąpiel. Sauny są dostępne w salonach spa, a także w luksusowych hotelach i pensjonatach. Można również zbudować własną, o ile możliwości to umożliwiają.Zabudowa saun jest ogromnie typowa, jest jednak znaczna liczba przedsiębiorstw, które budują takie konstrukcje. Do skonstruowania sauny niezbędne jest właściwe drewno, a jej szczegółowa budowa zależeć będzie od przeznaczenia.
sauna, relax
Wprowadził: Mark Hillary
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rodzaje sauny Procesy w saunie mogą mieć miejsce na sucho lub na mokro. W tym pierwszym przypadku ciepło uzyskuje się bez użycia wody. W przypadku sauny mokrej, tradycyjnie zrasza się wodą rozgrzane kamienie, tworząc parę. Niekiedy do charakterystycznych odmian sauny zaliczyć można łaźnie parowe. Jak sama nazwa mówi, wykorzystuje się w nich parę, wdmuchiwaną przez specjalne urządzenia. W łaźniach parowych panuje maksymalna wilgotność oraz dosyć duża temperatura, jednak dużo mniejsza niż w saunie tradycyjnej. Z łaźni parowej można korzystać częściej niż z sauny. Dodatkowych właściwości korzystnych dla organizmu można jej dodać poprzez użycie wywarów z ziół, tworząc przestrzeń do ziołowych inhalacji. Zabudowa - więcej na stronie - łaźni parowych jest odmienna niż zabudowa saun. Łaźnie wyłożone są najczęściej płytkami z ceramiki, ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Garść koncepcji na to, by rozbudować własny pensjonat kliknij

W wolnej chwili

Skąd się wzięła taka popularność iPadów?

Wprowadził: Aplle.com
Mało kto wie, że tablet nie był wyjątkowym wynalazkiem marki Apple. Parę bitych lat przed oficjalnym debiutem iPada Microsoft zaprezentował światu swoje urządzenia przenośne. Jak można się domyślić, nie osiągnęły one sukcesu na rynku IT. Kiedy przedsiębiorstwo założone przez Steve Jobsa wypuściło do sprzedaży swojego iPada, miało już solidną pozycję dzięki wielkiemu sukcesowi komercyjnemu iPoda. To jest jeden z powodów świetnej popularności tabletu tej firmy.


sauna
Wprowadził: Hotel Arthur
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zalety Zarówno sauna, jak i łaźnia parowa powodują dużo pozytywnych następstw dla organizmu. Przede wszystkim procesy tego rodzaju służą oczyszczeniu organizmu oraz poprawie krążenia. Nagłe zmiany temperatur pomagają zahartować organizm, zmuszając poszczególne organy do szybszego funkcjonowania. Sauna pomaga także na niektóre schorzenia, na przykład na bóle reumatyczne. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Jednym z podstawowych jest astma i pokrewne choroby układu oddechowego. Oprócz tego sauna działa odprężająco, jest dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Budowa spa we własnym domu także nie jest złym pomysłem, miałoby się dostęp do działania sauny na co dzień. Więcej:
Podpatrzone na:
19-02-05 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.