W jaki sposób zapobiec problemów przed ratyfikowaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas zawarł w życiu niejedną umowę. Były to konwencje świadczenia usług internetowych, umowy podpisane z telefonistą komórkowym oraz umowy dzierżawy mieszkania. Natomiast kto z nas przed zawarciem owej umowy, konsultowało ją z adwokatem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Wprowadził: Dan Moyle
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Otóż raczej nikt. Zwykle co dwudziesty Polak pójdzie po radę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów. I w tym miejscu popełniamy pierwszy a także jeden z najważniejszych błędów przed zawarciem którejkolwiek umowy (zobacz książka przychodów i rozchodów program).

Zilustruję jeden przykład, jaki przytrafił się naprawdę: otóż pewna firma informatyczna zawarła umowę wynajmu biura na okres 3 lat. Jednocześnie w umowie było zarejestrowane, że nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy. Po pierwszym okresie funkcjonowania firma wpadła w zadłużenie i zaczęły się schody powiązane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała po dobroci anulować umowę, na nieszczęście nie powiodło się.

Firma ogłosiła koniec działania a także jej własność były wyprzedane na poczet spłat długów. A teraz rozważmy sytuację, jeśliby przed zawarciem konwencji skorzystać z rad prawnika. W dzisiejszych czasach profesjonalne prawnik (polecamy opiniowanie umów) to jedna z usług proponowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika warunkiem jest umienie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych jest to jeden z pochłanianych przedmiotów na studiach prawniczych jak i tym samym można śmiało stwierdzić, że umowy handlowe są wiadome prawnikom na pamięć. Taka porada prawna czy profesjonalne opiniowanie umów stanowią drobny koszt w porównaniu do zysków (lub braku strat) poniesionych wskutek uniknięcia zawarcia konwencji, jaka oddziałuje na naszą szkodę.


Prawo umów handlowych to niebywale skomplikowane prawo, natomiast oprócz tego należy mieć sztukę zrozumienia słowa pisanego, jakie dość często jest niezrozumiale napisane dla zwykłego człowieka. Natomiast wydatek kilkuset złotych przed zawarciem któregokolwiek dokumentu jest w stanie nas ochronić (nas i naszych bliskich) przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi, jakie mogą na nas ciążyć do końca naszego życia.
18-04-17 07:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.