W jaki sposób zapobiec problemów przed ratyfikowaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas zawarł w życiu niejedną umowę. Były to konwencje świadczenia usług internetowych, umowy podpisane z telefonistą komórkowym oraz umowy dzierżawy mieszkania. Natomiast kto z nas przed zawarciem owej umowy, konsultowało ją z adwokatem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Wprowadził: Dan Moyle
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Otóż raczej nikt. Zwykle co dwudziesty Polak pójdzie po radę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów. I w tym miejscu popełniamy pierwszy a także jeden z najważniejszych błędów przed zawarciem którejkolwiek umowy (zobacz książka przychodów i rozchodów program).

Zilustruję jeden przykład, jaki przytrafił się naprawdę: otóż pewna firma informatyczna zawarła umowę wynajmu biura na okres 3 lat. Jednocześnie w umowie było zarejestrowane, że nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy. Po pierwszym okresie funkcjonowania firma wpadła w zadłużenie i zaczęły się schody powiązane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała po dobroci anulować umowę, na nieszczęście nie powiodło się.

Firma ogłosiła koniec działania a także jej własność były wyprzedane na poczet spłat długów. A teraz rozważmy sytuację, jeśliby przed zawarciem konwencji skorzystać z rad prawnika. W dzisiejszych czasach profesjonalne prawnik (polecamy opiniowanie umów) to jedna z usług proponowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika warunkiem jest umienie prawa handlowego.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.