Przenośniki - Sposób na niezawodny transport technologiczny

przenośnik rolkowy
Podpatrzone na: www.promus.katowice.pl
Dzisiejsze warunki i oczekiwania rynkowe nakładają w zasadzie na dowolny zakład wytwórczy konieczność wykorzystania maksymalnie produktywnych i ekonomicznych rozwiązań. Innowacje obejmują jak największą mechanizację procesów w przedsiębiorstwie jednak w taki sposób by w dalszym ciągu były one niezawodne i nie wywołały przerw w produkcji. Zakłady albo firmy przewozowe ze względu na specyfikę prowadzonej działalności w największym zakresie pracują z dużą ilością produktów i pakunków. W takich firmach niezbędna jest świetnie zorganizowana sortownia i system umożliwiająca zarządzać taką skalą transportu.   Dla takiej aktywności zaprojektowano specjalne systemy transportowe. Całościowe rozwiązania realizowane są przez doświadczone firmy. Ogół rozwiązania jest wykonana dokładanie dla naszych potrzeb oraz uwzględniająca założenia charakterystyczne dla naszych produktów. Takie układy transportowe oparte są na profesjonalnym projekcie układu sterowania oraz zastosowaniu dopasowanego układu przenośników. Do tego można prowadzić znakowanie i sortować produkty. Systemy transportowe odnajdują swoje zastosowanie w przewozie wszystkich kartonowych opakowań oraz artykułów przed zapakowaniem.  

Przenośniki

Strategicznym momentem projektowania całego układu jest dobór odpowiednich elementów, z których złożony będzie system. Przez wzgląd na specyfikę pracy wszystkie składowe muszą być niewrażliwe na nieprzerwane drgania spowodowane przez wagę artykułów oraz na ścieranie i zwyczajne zużycie. Podstawowym fragmentem jest część wprost biorąca odpowiedzialność za przenoszenie artykułów, czyli przenośnik. W zależności od wymagań do wyboru mamy kilka typów przenośników.

przenośnik ślimakowy
Podpatrzone na: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki rolkowe

Przenośniki rolkowe są najbardziej uniwersalne spośród wszystkich. Używane są praktycznie w każdej gałęzi przemysłu i możemy za ich pomocą transportować praktycznie każdy przedmiot. Dostępne są przenośniki rolkowe nienapędzane i napędzane. Pierwsze z nich kręcą się bezpośrednio pod przejeżdżającym pakunkiem. Do bardziej specjalistycznych zastosowań stosuje się przenośniki - sprawdź promocje na przenośniki pantograficzne olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ - taśmowe, które dają możliwość na transport materiałów sypkich lub łańcuchowe.

Przenośniki wibracyjne

Przenośnik wibracyjny służy do przenoszenia materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do wyposażenia kruszarek i młynów w kopalniach i cementowniach. Jest przydatny do wyładowywania wagonów kolejowych, transportu rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Umożliwia dozowanie materiałów w przemyśle spożywczym. Dzięki niemu można manipulować wszystkimi rodzajami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest niezawodny i nie wymaga dużego nakładu pieniędzy w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.

Przenośniki kubełkowe

Przenośnik kubełkowy to urządzenie przeznaczone do transportu ładunków w formie sypkiej. Znajduje szerokie zastosowanie|Używa się ich szeroko przy przenoszeniu różnego rodzaju płodów i produktów rolnych. Może służyć także do przenoszenia materiałów używanych na budowach jak na przykład piasek, kruszywa i inne. Wśród przenośników kubełkowych wymienić można kilka form. Najczęściej spotykane są przenośniki - super http://olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/- http://olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ - proste. Wykorzystywane są również niekiedy przenośniki okrężne. Maszyny te powinny się odznaczać przede wszystkim szczelnością, ponieważ od tego uzależnione jest, czy transportowany materiał dotrze na miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Konstrukcja przenośników najczęściej wykonana jest ze stali, co zapewnia jej wytrzymałość i trwałość.

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do transportu zboża, piasku i innego rodzaju surowców sypkich. Poza tym umie oczyszczać zboże i bezproblemowo napełniać nim przygotowane worki. Największą przydatność wykazuje przy sezonie żniw, gdy plony zbiera się w stodołach i wielkich przechowalniach. Przenośniki ślimakowe są stosunkowo mało kosztowne i, co niesamowicie ważne, nie potrzebują dużych ilości mocy

W wolnej chwili

Urządzenia stosowane w liniach produkcyjnych

hala produkcyjna
Wprowadził: Schüco
Podpatrzone na: Schüco
Linie montażowe składają się z różnego typu maszyn i narzędzi, zależnie od wykorzystania i rodzaju wytwarzanych materiałów. Osiągane dzięki nim tempo pracy jest o wiele szybsze niż w modelu z ubiegłych wieków, czyli produkcji ręcznej.
Wprowadził: MGP
18-07-12 10:38:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.