Laser – wielość zastosowań

Laser znany jest już od pół wieku. Mało jest wynalazków, które posiadają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser ma zastosowanie w produkcji, napędach optycznych, mierzeniu odległości, astronomii, medycynie, metodach namierzających w armii, łączności, w sztuce i poligrafii. W poniższym artykule popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do jakich zastosowań niezbędne jest grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Wprowadził: DER-MED
Podpatrzone na: DER-MED
Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu powierzchni. Potrafi przecinać rozległą gamę surowców, od drewna, przez szkło, aż po metal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich świetnie wyżłobi na przykład tablice, puchary, różnego typu emblematy, litery i cyfry ze stali. Świetnie się wykażą przy grawerowaniu żetonów, identyfikatorów i wszelkiego gatunku oznaczeń na najtrudniejszej nawet powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem spełni nawet najtrudniejsze zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. I możemy być pewni, że wyżłobione linie będą bezbłędnie proste.

W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najchętniej stosowane są dwa. Laser (zobacz ciecie laserowe) CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, charakteryzując się rzędem dokładności nawet 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że przydaje się również w medycynie plastycznej. Potrafi zniwelować pewne rodzaje zmarszczek, a także naprawić obszerne blizny po uporczywym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Wprowadził: Sola
Podpatrzone na: Sola
Masowo używanym przyrządem w poligrafii jest ploter laserowy. Znakomicie przydają się one do prostszych zleceń, a komfort i automatyzacja obsługi czyni go obecnym w wielu firmach. laserem http://www.promus.katowice.pl/uslugi-warsztatowe/ciecie-laserem/
Podpatrzone na: Lasertechnik
20-10-07 17:21:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.