Wiosenna zamiana opon

Wraz ze zmianą, zmieniają się warunki na naszych drogach, a co za tym idzie właściciele pojazdów samochodowym muszą już zacząć szukanie wulkanizatora, który zmieni im opony z zimowych na letnie. Mrozy już możemy pożegnać, z tego powodu należy pomyśleć o tego rodzaju wymianie wcześniej, nim będziemy zmuszeni czekać w dwutygodniowych kolejkach.
Doświadczenie pokazuje, że kierowcy bardziej rzetelnie podchodzą do wymiany opon z letnich na zimowe niż z zimowych na letnie. Jest to znaczny duży błąd z ich strony, ponieważ opony zimowe przeznaczone do korzystania w specyficznych zimowych warunkach zwyczajnie szybciej zaczynają się zużywać, w sytuacji gdy zimy na drogach już nie widać. Firma (http://www.reklamabytow.pl/tanie-wizytowki.html) w tym wypadku nie gra roli i czy jest to Fulda (niemieckie przedsiębiorstwo oferujące opony w niezwykle dobrej jakości i przystępnej cenie: sklep z ogumieniem) czy Hankook (południowokoreańska firma znajdująca się w światowej czołówce, jeśli chodzi o produkcję opon), czy może któraś inna firma – opony zimowe, zgodnie z ich nazwą, należy używać w zimie.

W wolnej chwili

Najlepsze opony do samochodu.

Samochód, jadący samochód
Wprowadził: GpsGuardian
Podpatrzone na: GpsGuardian
Koła czy też inaczej mówiąc opony są bardzo ważną częścią niejednego auta. Odpowiadają one za styczność z podłożem oraz amortyzację i w szczególności za spokój jazdy.


Hurtopony.pl - opony
Podpatrzone na: Hurtopony.pl
Oprócz wyżej wskazanymi już firmami, nie można zapomnieć także o oponach firmy Pirelli. Jest to firma pochodząca z Włoch produkująca opony od ponad stu lat: e-sklep z oponami.

Kiedy stwierdzisz, że zawarte w tym artykule informacje są godne uwagi, zobacz ponadto szczegóły w linku Stacja kontroli pojazdów Borek. Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Nasz wybór może więc tylko zależeć od upodobań lub narodowych sympatii. Prawdą jest jednak, że opony Pirelli są przeznaczone w przeważającej większości do samochodów sportowych. Tytułem ciekawostki można przytoczyć, że począwszy od 2011 r. firma ta podpisała kontrakt na dostarczanie opon wszystkich zespołom Formuły 1.

W produkcji opon specjalizuje się również niemiecka Uniroyal. Jest to także przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, która dodatkowo od 1979 r. wchodzi w skład koncernu Continental, zrzeszającego firmy zajmujące się m.in. wyrobem ogumienia. Do koncernu tego należy również inna doceniania firma wytwarzająca opony – czeska Barum >>> tutaj.

Wybór jak widać jest dosyć spory. Jeżeli sami nie wiemy jaką markę wybrać, możemy albo poszukać opinii użytkowników opon opublikowanych na różnych serwisach internetowych, lub zdać się na opinię naszego wulkanizatora.
19-08-10 07:04:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.