Na jakie czynniki zwrócić uwagę tworząc plan treningowy?

sport
Wprowadził: Materiały prasowe
Podpatrzone na: Sport-shop.pl
Każdy, kto kiedykolwiek trenował kulturystykę zdaje sobie sprawę, że optymalny plan treningowy to podstawa. Wyznaczenie celów treningu, oraz dobór optymalnych ćwiczeń, ich specyfikacji i intensywności pozwala na zoptymalizowanie efektów treningu oraz umożliwia dokonanie oceny postępów.

Jak w przypadku większości dyscyplin sportowych, także w kulturystyce, trening musi być rozłożony na etapy, w ramach których realizowane będą określone cele, np. budowanie masy mięśni czy zwiększanie siły. Zdefiniowanie celów kształtuje konfigurację treningu, czyli wybór środków dzięki którym planujemy je osiągnąć. Na wspomnianą konfigurację składają się następujące elementy:

- liczba sesji treningowych w w tygodniu,

W wolnej chwili

Urządzenia na siłowni

Pragniesz wrzucić na siebie trochę mięśni? Chcesz zrzucić brzuch? Pierwszy raz na siłowni i nie masz pojęcia, do czego można użyć znajdujące się tam urządzenia? Prezentujemy tekst napisany dla ciebie.


- kolejność w jakiej mają być realizowane ćwiczenia,

- wykorzystane obciążenie,

- ilość serii realizowanych w trakcie jednego ćwiczenia,

- liczba powtórzeń wchodzących w skład pojedynczej serii,

- długość odpoczynku między kolejnymi seriami i ćwiczeniami.

siłownia
Wprowadził: iStock.com
Podpatrzone na: iStock.com
Prawidłowe zaplanowanie treningu oraz jego wytrwała realizacja są bardzo istotnymi składnikami, ponieważ umożliwiają równomierny podział obciążenia treningowego na wszystkie grupy mięśniowe oraz zapobiegają przemęczeniu pojedynczego zespołu mięśni. Równie ważnym czynnikiem jest dostosowanie treningu, smartbodytrainer.pl/oferta/treningi-online/ do własnej wydolności. Nie każdy organizm odpowiada tak samo na bodźce treningowe, co powoduje rozbieżności w osiąganych efektach, a może również powodować przetrenowanie, a nawet kontuzje.

Stworzenie prawidłowego panu wcale nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku osoby początkującej. W tej sytuacji, możemy poprosić o pomoc trenera albo powierzyć ułożenie planu firmie, która profesjonalnie tworzy plany treningowe. Dzięki temu nasz trening będzie prawidłowo rozplanowany a nam nie zostaje nic innego jak zabrać się za jego wykonywanie. podział (gdy chcesz podzielić majątek: http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/)
18-09-13 07:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.